2. října 2020 20:16
Michael Pšenák

Ohlasy v play-off: blogg1s tahá na Vertigu, pro SINNERS to bylo easy

Semifinále Tipsport COOL ligy je za námi a už se pomalu těšíme na grandfinále, kde se stejně jako na jaře utkají SINNERS proti eSubě. Modrá krev má po vypjatém zápase proti Sampi, kteří jen těsně nezvládli rozhodující mapu, mezitímco SINNERS si s Enterprise poradili v dominantním stylu.

CZC.eSuba 2:1 Sampi (8:16, 16:9, 16:14)

Čtvrteční semifinálové boje odstartoval duel CZC.eSuby a Sampi, tedy druhého se třetím týmem tabulky. V závěru základní části dokázali sice Sampi eSubu nepěkně deklasovat, ale bylo jasné, že v semifinále půjde o velmi vyrovnaný zápas, který mohly vyhrát obě dvě strany. Do série Sampi vstoupili ambiciózně a na první mapě uhráli velký počet bodů za útok a následně ukázali i dobrou defenzívu, takže šli po výhře 16:8 do vedení v sérii. Stejnou kartou se však následně prezentovali i eSubáci, a po skóre 16:9 na mapě Vertigo jsme tak mohli jít do rozhodujícího Inferna. Tam se akce přesýpala ze strany na stranu a spousta kol rozhodovaly nejmenší maličkosti. Koncovku však díky lepšímu čtení hry zvládla CZC.eSuba a stala se tak prvním finalistou. Čekalo se pouze na to, jestli SINNERS roli favorita zvládnou a fanoušci uvidí reprízu vyvrcholení jarní sezóny. Co v rozhovoru prozradil blogg1s?

„S vetem jsme byli spokojení, Sampi psali v rozhovorech, že pro nás mají nějaký surprise, tak jsem čekal s čím přijdou, ale byli jsme hodně spokojení. Levimu to třeba na první mapě moc nestřílelo, ale pak v té rozhodující hře na Infernu jsme viděli, že to je prostě jeho mapa. Každému sedí trochu jiná mapa, takže se všude můžeme spolehnout na někoho jiného a myslím, že to šlo vidět. Já se cítím dobře na Vertigu za teroristy kdy ani nehraju AWP, hraju kalach a snažím se tam chodit na open fragy na B site.

Sampi často vybíhají a snaží se nás překvapit, podle mě jim hodně vyhovuje to hraní online, kdy na ně není tolik tlak a podobně. Myslím, že by si takové playe na LANce nedovolili a na těch druhých dvou mapách možná bylo vidět, že už cítí ten tlak a nebyli tak nevypočítaví.“

SINNERS 2:0 Enterprise Esports (16:9, 16:3)

Jednička základní části v podobě nabušené sestavy SINNERS vyzvala Enterprise Esports, čtvrtý tým, který o postup bojoval až do posledního kola. Favorit tady byl jasný a ve stejném tempu probíhala i samotná BO3 série. Enterprise sice na úvodní Inferno vstoupili sérií vyhraných kol, jakmile však SINNERS získal své první body, tak převzali jednoznačně otěže a už je nepustili. Šlo navíc o pick týmu Enterprise, takže výsledek 9:16 z jejich pohledu byl určitě velkým zklamání. Druhou mapou bylo Vertigo, které je domácím hřištěm SINNERS, což zase znova ukázali v plné kráse. Enterprise za silnější obrannou stranu získali pouze tři body a SINNERS si místy opravdu dělali, co chtěli. Enterprise často zdobí volná hra a individuální výkony, v tom všem jsou ale SINNERS o několik tříd lepší, a to se na Vertigu ukázalo demolicí v poměru 16:3. Na Enterprise tak čeká jen zápas o třetí místo se Sampi, zatímco SINNERS půjdou pro obhajobu proti stejnému soupeři jako na jaře. O čem v pozápasovém rozhovoru mluvil beastik?

„Věděli jsme, že když nějak doklepneme to Inferno, tak bude Vertigo easy. Na Vertigu jsme hráli vcelku default a stačilo to. Nevím jestli zápas bude vyhrocený, uvidíme jaké bude veto, do čeho nás eSuba pustí a co nám dovolí, ale myslím, že i pro diváky to bude dobré CSko. Trošku jsem ale přál Sampi, když jsem viděl jak hráli, chybělo trošičku a málem by v tom finále byli oni.“

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný