14. srpna 2020 20:16
Michael Pšenák

Ohlasy 1. Tipsport COOL ligy: CZC.eSuba to hrála jako FACEIT, stinxe mrzí profesionalita BRUTE

Druhé kolo Tipsport COOL ligy rozhodně nezklamalo. Šlágr kola mezi Dark Tigers a Sampi přinesl 30 kol a všechny překvapili eEriness MARVO, kteří v prodloužení udolali Team BRUTE. Jaké jsou ohlasy od jednotlivých aktérů?

Eclot Gaming 12:16 CZC.eSuba

Na úvod hracího dne se pořádně zapotila CZC.eSuba, kterou čekalo klání s Eclot Gaming. Na Mirage vedla modrá krev už 7:2, ale pak přišel výpadek a fanoušci se začali obávat, aby nenastal stejný scénář, jako v prvním kole proti Dark Tigers. Esuba za teroristy totiž na Nuke vedla 10:5, ale nakonec prohrála 12:16. ECLOT se navíc v utkání ujali vedení, ale za stavu 8:11 CZC.eSuba znovu zapnula a začala vyhrávat kolo za kolem. Ve zbytku zápasu vyhráli osm z devíti kol a došli si tak pro všechny tři body. V utkání byl nejvíce vidět NIO s 28 killy, ale eSubáci fungovali v pozdější fázi skvěle hlavně jako tým. Top fraggery se ale stala dvojice z ECLOT noobiq a ZEDc, kteří si připsali ještě o kill více, než NIO. Díky čemu začala eSuba otáčet vývoj zápasu prozradil blogg1s:

Když jsme začínali prohrávat, tak tam padl nápad, pojďme to hrát jako FACEIT, zahoďme všechny taktiky, co máme, a pojďme vybíhat takovým stylem, jako to dělali oni. Já jsem neměl úplně formičku, takže jsem spíš baitil a chodil na druhou stranu, aby se soustředili na mě a aby měli kluci na Áčku prostor. Levi a NIO hráli parádně, takže jsme se to snažili hrát skrz ně a vyšlo to.

Dark Tigers 14:16 Sampi

Následně došlo na očekávaný šlágr kola, kde se diváci dočkali očekávané vyrovnané bitvy. Na Nuke kupodivu opět neplatila obvyklá výhoda, kdy CT strana získává většinu kol a Sampi v první polovině Dark Tigers odskočit nedokázali. DTG šli na CT stranu s vedením 8:7 a čekalo se, že by zápas měli dovést do vítězného konce. I Sampi ale za teroristickou stranu bodovali a rychle se na ní dostali do vedení. V jeden moment dokonce panoval stav 13:9 pro Frageda a spol. Nakonec Team Sampi rozhodli zápas až dvěma vyhranými koly, kdy ze stavu 14:14 udolali Dark Tigers ve třiceti kolech. D0di v pozápasovém rozhovoru zdůvodnil, proč je podle něj aktuálně Tipsport COOL liga tolik vyrovnaná:

BO1 zápasy sú žiaľ vždy také. Sú takmer vždy vyrovnané, príde jedna mapa, na ktoré môžete byt lepší ako súper a on môže prísť s nejakými playi, ktoré nečakáte. Na tejto mape sme sa necítili až tak dobre pripravený, boli tam určité chyby, ktoré sme v defaultoch urobili, keď sme si niekoľkokrát nechali pushnúť lobby, alebo nám vytiahli outside a my o tom nevedeli. Takže áno, liga je vyrovnaná a aj bude, pretože je tu rivalita, ktorá tomu neprospela a my sa len chceme držať týchto výsledkov. Nám je jedno, keď to bude tesné víťazstvo. História si na to nepamätá, výhra je výhra.

Eclot Gaming 5:16 Enterprise Esports

V následujícím duelu se odehrála první jednoznačnější mapa, když si Enterprise v suchém triku zvládli poradit s ECLOT. Začátek na Mirage byl sice opravdu vyrovnaný, ale v jeden moment začali hráči Enterprise řídit tempo zápasu a do druhé poloviny šli s vysokým vedením 11:4. Skvěle se dařilo hlavně dvojici lusasp a system, která ve výsledku dovedla zbytek svého týmu k vítězství 16:5 a xperrience si tak znovu mohl znovu střihnout vítězný rozhovor, který navíc začal znovu v bazénu, tentokrát i za asistence svých spoluhráčů.

Vedeli sme, že ECLOT banujú Train. Čakali sme, že by sme si mohli zahrať na takej mape, ale tak easy zápas som nečakal. Moji spoluhráči ale strieľali perfektne a zvládli sme to.

Team Brute 15:19 eEriness MARVO

V závěrečném zápase druhého kola si to rozdaly celky Brute a eEriness na Infernu. Brute na své soupeře vlítli v neochvějné formě a za counter-teroristy si vybudovali vedení 9:1. Pak ale eEriness nastartovali velký comeback a ještě před změnou stran dotáhli alespoň na 9:6. Nakonec se ale z tohoto duelu vyklubala neskutečná podívaná, v druhé polovině se síly vyrovnaly a nakonec si eEriness vynutili prodloužení. V něm pokračovali v dominanci stinx a Zajda, kteří se svými spoluhráči uhráli čtyři kola za sebou a získali cenné dva body. Stinx hru zakončil s 34 fragy a na druhé straně mohl smutnit KWERTZZ, který si za svůj výkon rozhodně zaslouží pochvalu, jelikož si připsal jen o dva fragy méně. Hvězda zápasu stinx si pak došel i na vítězný rozhovor, kde si i tak trochu rýpnul do Brute.

My jdeme do těch zápasů s tím, že si je prostě jdeme užít, takže máme pohodu, která nám může pomoc vyhrát. Taky si myslím, že to nízké hodnocení přichází kvůli tomu, že nemáme úplné top fraggery, jako jsou třeba NEOFRAG a tak dále. Máme ale destyho, který byl dlouho in-game leader a support, Zajda, který je taky support, replay, který byl in-game leader, takže je to taková sestava hráčů, kteří nejsou tolik vidět... Trošku je mi líto, že ze strany Brute není taková profesionalita, jako to vypadalo ze začátku sezony, je to můj osobní názor, ale raději už bez komentáře, přeji příjemný zbytek večera.

Další kolo se odehraje opět v pondělí, kdy se můžeme těšit na vyostřený souboj mezi týmy Brute a Sampi, a na závěr třetího kola se odehraje i papírově vyrovnaný duel Enterprise proti Dark Tigers. Rozpis zápasů a další důležité informace najdete na webu coolliga.cz nebo ve výsledkovém servisu.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný