18. srpna 2020 20:16
Michael Pšenák

Ohlasy 1. Tipsport COOL ligy: blogg1s chválil stinxe, ECLOT zlepšili psychiku

Pondělí přineslo třetí kolo Tipsport COOL ligy a opět jsme se dočkali několika vyrovnaných zápasů, napínavých momentů a clutch play. Jak vypadaly jednotlivá utkání a o co se podělili vítězové v pozápasových rozhovorech?

eEriness MARVO 16:19 CZC.eSuba

Úvodní zápas přinesl duel eEriness MARVO a CZC.eSuby na mapě Mirage. V úvodu se eSubáci dokázali za teroristickou stranu dostat do slušného vedení a do druhé poloviny šli s vedením 9:6, i když vedení mohlo být i daleko větší. Modrá krev se znovu zvládla dostat do vedení, dokonce o šest kol a za stavu 13:7 už to pro The eLiVa a spol. vypadalo velice nadějně. Po několika výborných playích si ale eEriness došli pro prodloužení, kam je dotáhl znovu skvěle hrající stinx, který už před prodloužením držel na svém kontě 32 fragů. V prodloužení ale favorité udrželi nervy na uzdě a došli si pro výhru 19:16 a dva body. V rozhovoru se opět ukázal Dominik "blogg1s" Janita:

„Oproti minulému zápasu na Mirage jsme se tentokrát snažili hrát tu naši hru, což se za T stranu i povedlo a spíš byl problém za CT, kdy jsme nečekali ty playe. Proti stinxovi se hraje strašně špatně, on prostě z nečekaného místa vyběhne a dá hlavy, takže to nám dělalo problém, stinx zahrál parádní hru.

Team Brute 16:12 Sampi

Do druhého zápasu šli jako favorité hráči Sampi, kteří však tentokrát ztratili a naopak Team BRUTE bral všechny tři body. Gladiátoři začali vyhrávat už v úplném začátku, avšak Sampi se v ještě v průběhu první poloviny dokázali do zápasu vrátit a do druhé poloviny tak šli dokonce s malým vedením 8:7. Za CT stranu však Brute vévodili, a i když Sampi dokázali v začátku druhé půlky odskočit, TBR si zajistili první čistou výhru v lize. Z týmu výherců nikdo nijak extrémně nevybočoval, ale nejlépe se statisticky představil fredi s K/D 1,5, který k tomu dával i spoustu důležitých fragů. K tomuto zápasu bohužel žádnou citaci nemáme, zápasový rozhovor totiž neproběhl.

Eclot Gaming 16:3 eEriness MARVO

O dosud nejjednoznačnější výhru se postarali ECLOT, kteří si po dvou nepovedených kolech zlepšili chuť a eEriness dokázali přehrát v dominantní fazóně. Konečně tak začali vypadat sebevědomě, aby se mohli začít blížit výkonům z jara. Za CT stranu zvládli hráči Eclot Gaming vyhrát 12:3 a následně už jen za teroristy doklepli čtyři kola v řadě a dojít si pro důležité tři body. V řadách vítězného týmu řádili hlavně K1-FiDa s MoriiSkem, kteří si připsali 22, respektive 21 fragů. Výhru pak v pozápasovém rozhovoru premiérově zhodnotil Jurij "Fizarezi" Andrijčuk:

„Přišlo nám, že v poslední době nešlo ani tak o taktickou stránku a problémy byly spíše v psychice, na které jsme poslední dva dny pracovali a myslím si, že nám to prospělo. Zatím spolu ale nehrajeme tak dlouho a proto si nevěříme třeba na Nuke, ale mapa jako Dust 2 nám poměrně sedí.“

Dark Tigers 13:16 Enterprise Esports

Hrací den ukončil souboj Dark Tigers proti Enterprise Esports, u kterého se očekávala dlouhá bitva, což se také naplnilo. Enterprise vstoupili do zápasu lépe, ale Dark Tigers nic rozhodně nevzdávali a z utkání udělali vyrovnanou partii. Zejména po výměně stran temní tygři vytasili drápky a soupeři nedali výhru lacino. Naplno se však probrali příliš pozdě, takže v táboru Enterprise zůstávají všechny tři body a k celkovým osmi přibylo celkové vedení ligové tabulky! V zápase se opět výtečně předvedl lucasp, který opět získal nejvíce fragů, tentokrát konkrétně 27. Dávid "xperrience" Červenec hodnotí prozatímní 1. místo s rezervou a mrzí ho prodloužení s BRUTE:

„Dúfam, že nás ten nezískaný bodík nebude mrzieť, lebo sme tu hru hrali fakt strašne a podľa mňa sme si nezaslúžili vyhrať. Výkony ale inak boli slušné a máme osem bodov z deviati, čo je podľa mňa skvelé. Na bootcampe sme hlavne pilovali map picky a taktiky, takže sa postupne zlepšujeme.“

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný