13. května 2020 19:27
Michael Pšenák

Nejvýraznější moment pondělního dění 1. Tipsport COOL ligy? Jednoznačně selhání ECLOT

1. Tipsport COOL liga se blíží do finiše základní části a dvanácté pokračování opět leccos naznačilo. Nejdominantnějším výkonem se prezentovala CZC.eSuba, která se dost přiblížila postupu, jistotu prvního místa si naopak zajistili SINNERS. Důležitý bod však překvapivě získali i Universe, čímž postavili Gravity před takřka neřešitelnou situaci.

Universe 16:19 Gunrunners.AOC

Někteří hráči Universe často podávají nevyrovnané výkony – když to ale padá, tak se vším všudy. Mapa Inferno se však překvapivě převíjela ze strany na stranu, což čekal málokdo. Gunrunners.AOC ale viditelně chyběl forsyy, největší hvězda týmu. Litevec entz se sice nezhostil role AWP hráč, ale i přesto byl vysoce platný, protože právě díky jednomu z jeho clutchů udržel GRS ve 30. kole ve hře. Stinx sice první bod v prodloužení vystřílel, posléze už se ale dostali rovnou měrou ke slovu všichni GRS a nakonec se takové překvapení nekonalo.

Team Gravity 16:8 BloodyDevils

BloodyDevils znova usilovali o první body, a proti komu jinému by se to mělo povést, než proti předposledním Gravity. Na jejich straně se dobře vyspal zejména zur1s, jehož ruka na mapě Dust2 řádila ostošest. Celkem si tento střelec připsal 19 killů s AWP, a o hvězdě zápasu tak není žádný pochyb. Pro porovnání – na druhé straně získali BDS dohromady jediné 3 fragy odstřelovačkou v podání Rutka. Když si k tomu ještěpřipočteme povedený ace suplicKa, tak ďáblíkům nebylo nic platné ani to, že se jim opět podařilo vyhrát úvodní tři kola.

SINNERS 16:14 Dark Tigers

Velkou bitvou byl třetí zápase, kde SINNERS mohli na druhý pokus mohli stvrdit vítězství základní části. Dark Tigers jim ale odmítali dát něco zadarmo, protože sami bojují o postup a každý bod je pro ně důležitý. Pro domácí jedničku šlo o třetí vystoupení na Infernu a ani tentokrát nepoznali hořkost porážky, ačkoliv spousta byla opravdu těsná. Nejdůležitějším prvkem na cestě za třemi body byla především série osmi vyhraných bodů v řadě na začátku druhé, útočné strany, na což DTG hledali recept tak dlouho, až už stav zvrátit nedokázali.

Eclot Gaming 3:16 CZC.eSuba

Souboj dvou sousedů v tabulce jsme označili šlágrem kola – jak jsme se však mýlili v tom, že půjde o tuhou řežbu, ve které bude rozhodovat každé kolo. CZC.eSuba je díky minulé výhře nad SINNERS na koni, zatímco u ECLOT se poslední dny hovoří o týmové krizi. Po osmi kolech sice svítil stav 5:3 pro modrou krev, následně však konsolidovanou hrou klíčové části Mirage zalepili a soupeře už ani jednou nepustili ke slovu. O jednoznačnosti celého klání hovoří i fakt, že ani jednou se zápas nedostal do pozice, kde by někdo z hráčů musel clutchovat.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný