12. června 2020 20:55
Michael Pšenák

Kdo utvoří expertní tým play-off 1. Tipsport COOL ligy? A jak se na vyvrcholení těší?

Součástí profesionálního přenosu esportových zápasů jsou kromě samotných týmů i komentátoři a analytici, kteří společně dotvoří atmosféru celého klání. Nejinak tomu bude i o tomto víkendu, kdy vyvrcholí jarní sezóna 1. Tipsport COOL ligy, a než se v preview podíváme na jednotlivé účastníky, tak si v první řadě představíme naše ctěné experty.

Moderátorem dvoudenního maratonu plného nejlepšího domácího CS:GO bude Ondřej 'Lelek' Kvarda. Ten sice častěji figuruje v roli komentátora, ale v Tipsport COOL lize se blýská v téhle méně tradiční roli. „Na víkend se opravdu těším. Celá liga nám již ukázala nejedno překvapení a věřím, že i tady ve finále ještě nějaké přijde. Myslím, že žádný fanoušek CZ/SK CSka by u toho neměl chybět,“ láká fanoušky na vyřazovací část Lelek.

U analytického stolku mu budou sekundovat dva zkušení odborníci. Těšit se můžete na bývalého elitního hráče a dnes úspěšného streamera Romana 'blade' Pilného, vedle kterého se vždy před, mezi a po každé mapě bude to nejpodstatnější snažit vypíchnout neméně zkušený Tomáš 'greener' Mikula. „Všichni měli poměrně dlouhý čas na přípravu, a proto si myslím, že přijdou se rozdílnými styly her, než kterými se prezentovali v základní části. Očekávám tedy tuhý boj až do posledního kola na každé mapě,“ nemůže se dočkat druhý jmenovaný analytik.

Komentátory budeme mít o víkendu čtyři a většinu z nich jste si mohli užít v základní části. První dvojici utvoří Marek 'shadye' Hovanec a Michal 'Mishek' Kabele, tu druhou pak sehrané duo Damien 'DeeThane' Dante a Ivan 'Dev1' Lazarov. Právě člen Síně slávy česko-slovenského esportu se kvůli světové situaci do předchozího dění zapojit nemohl, ale díky otevřeným hranicím nebude u vrcholu jara chybět. Play-off každý den nabídne dvě nervy drásající série a každá dvojice si vždy vezme jednu. Ta ultimátní finálová připadne zkušenějším Déčkům.

Se všemi experty jsme se krátce před vyřazovací částí pobavili o několika základních příběhových liniích. Nejvíce se nabízí hovořit o SINNERS, kteří v základní části ztratili jedinou mapu a bez ztráty kytičky ovládli konkurenční Sazka eLEAGUE, kde ve finále sestřelili CZC.eSubu jednoznačně 3:0. „Nevěřím tomu, že tady bude cokoliv, co by mělo způsobit, že nevyhrají titul. Jsou nezastavitelní a věřím tomu, že to vítězství opravdu získají,“ jednoznačně hlásí DeeThane a Shadye s ním souhlasí: „SINNERS budou naprosto nekompromisní, stejně jako doposud.“

Zajímavá debata však byla o nejblyštivějších individuálních kvalitách hráčů, na které by se fanoušci měli nejvíce těšit. Sílu SINNERS i zde podtrhuje fakt, že až na dvojí zmínku NEOFRAGa každý hovoří o někom jiném z této hvězdné sestavy. Co se týče hráčů z ostatních týmů, tak tam se často skloňují jména Dytora či Leviho. Lítost Eclot Gaming, kteří se SINNERS musí v semifinále postavit, vyjádřil Shadye: „Určitě bych jim přál jednu mapu urvat, ale minimálně z toho budou další potřebné zkušenosti, které se na naší jinak vyrovnané scéně určitě hodí.“

V rámci sobotního dne jsou o něco větší očekávání od souboje Gunrunners.AOC vs. CZC.eSuba, protože oba tyto týmy se před týdnem utkaly v Sazka eLEAGUE a byla z toho rekordně dlouhá BO3 série, u které byl také hlas Misheka, jenž se rematch samozřejmě těší ze všech nejvíce: „Zajímá mě, co si pro nás všechny týmy připravily. Očekávám nějaká esa v rukávu!“ Zatímco LucasP z Gunrunners totiž v našem v rozhovoru prohlásil, že jeho tým bude určitě více připravený, tak benq1 si naopak nemyslí, že zápas bude v něčem rozdílný. No tak uvidíme.

„Očekávám nějaké velké překvapení, vyrovnané souboje a třeba i nějaké to prodloužení, prostě zábavu po dobu celého víkendu,“ doplňuje své kolegy Lelek. „Napínavé vyrovnané duely, zajimavé strategie a kvalitní clutche,“ doplňuje jeho slova DeeThane. Představení expertního týmu uzavírá Dev1, který má za sebou svoji nejdelší komentátorskou pauzu, o což více se tohoto víkendu nemůže dočkat: „Nesmierne sa teším na znovu zasadnutie do komentatorského kresla po boku najlepšej, či už produkčnej alebo komentátorskej partičky na našej Counter-Strikovej scéne. Je sa určite na čo tešiť a dúfam, že sa všetci vidíme LIVE priamo z PLAYzone štúdia.“

Harmonogram víkendového play-off 1. Tipsport COOL ligy:

  • Sobota 15:00 – SINNERS vs. Eclot Gaming (Mishek + shadye)
  • Sobota ~20:00 – Gunrunners.AOC vs. CZC.eSuba (DeeThane + Dev1)
  • Neděle 12:00 – Souboj o třetí místo (Mishek + shadye)
  • Neděle ~16:40 – Showmatch KB vs. KFC
  • Neděle ~18:20 – BO5 grandfinále (DeeThane + Dev1)

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný