3. září 2020 20:16
Michael Pšenák

Kdo byli nejlepší hráči první poloviny 1. Tipsport COOL ligy?

Tipsport COOL liga se přehoupává do druhé poloviny a je tedy čas alespoň symbolicky ocenit a poukázat na ty nejlepší jedince dosavadního splitu. Kdo nejvíce dává hlavy, kdo topfraguje a kdo je v lize největší clutchmaster?

Dovolená SINNERS očividně nijak zvlášť negativně neovlivnila a ze sestavy aktuálně vyzařuje ještě větší hlad a odhodlání, než v některých jarních utkáních. I přes prohru s CZC.eSubou se jarním šampionům daří dominantně vyhrávat zbylé zápasy a to se samozřejmě odráží i na statistikách jednotlivých hráčů. Největší mírou se zatím rozstřílel NEOFRAG, který po pěti zápasech drží K/D 1,63 a krom onoho zápasu proti eSubě se mu dařilo přímo skvěle a mírně dokázal zastínit i své hvězdné spoluhráče. ZEDKO se v letním splitu oprostil od role hlavního IGL a očividně mu to prospívá, jelikož je v tabulce K/D na druhém místě, ale zapomínat se nesmí ani na Nia z eSuby nebo forsyyho z Enterprise, kteří jsou opakovaně chváleni a z pohledu statistik dlouhodobě svým týmům nejvíce pomáhají k současnému umístění na špičce tabulky.

Právě entry fragy ve velkém procentu kol určují, jaký tým dokáže získat další bod. I v této statistice opět vévodí NEOFRAG a ZEDKO z týmu SINNERS, ale skvěle jim sekunduje také Cannie. Esubu v tomto ohledu nejvíce zastupuje Levi, který zažívá skvělou sezónu a právě v této statistice je krásně vidět, jak důležitým článkem v týmu je. V sestavě Enterprise, která dlouho vévodila tabulce, nejčastěji otevírá kolo lucasp.

Hodně zajímavá je statistika četnosti headshotů, které nejvíce trefuje KWERTZZ. Vítězi prvních Top shots se hlavy daří trefovat neskutečně často a všem svým konkurentům v tomto ohledu utíká neskutečným způsobem. Občas to sice nevyjde, ale když už ano, je to vždy lahůdka pro oko každého CS:GO fanouška.

U nejčastějších clutchů je důležité si uvědomit, že dominantní týmy se do clutchových situací nedostávají ani zdaleka tolik, jako ty slabší. Právě na této statistice je vidět, že ECLOT sice v mnoha kolech nijak dominantně nepůsobí, ale díky dobré hře jedinců v početní nevýhodě se dostávají k velmi cenným bodům. Právě díky třinácti clutchům MoriiSka se ECLOT v současnosti drží na 4. místě. I když se do těžké situace dostanou Fizarezi nebo noobiq, je poměrně slušná šance na úspěch. Roli clutchera úspěšně předvádí i MAXX z Dark Tigers, twist z Enterprise a mimo tabulku se sluší vyzdvihnout třeba Zajdu z eEriness. Když se nedaří eSubě, je to nejčastěji NIO, kdo clutchuje. Nejmenší počet clutchů mají na kontě SINNERS, kteří z pěti zápasů hned ve třech nedovolili svým soupeřům překročit hranici deseti bodů.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný