8. června 2020 10:13
Michael Pšenák

K1-FiDa: Vyrovnanost na této scéně je běžná, jen hráči nedokáží krotit svoje ega

Do play-off 1. Tipsport COOL ligy nám zbývá méně než týden a v rámci série rozhovorů jsme jako prvního přivítali Filipa "K1-FiDa" Dvořáka, který se svým týmem Eclot Gaming jako jediný nemá za sebou vyvrcholení Sazka eLEAGUE. Jak se jeho tým připravuje a co říká na aktuální situaci na domácí scéně?

Do play-off jste postoupili na poslední chvíli. Byla pro tebe koncovka základní části nervózní?

Upřímně? Před posledním zápasem ve skupině jsem si myslel, že nám play-off už definitivně uteklo, ale zrovna na poslední zápas s Gunrunners.AOC jsme si hodně věřili a nakonec se nám to podařilo je porazit a postoupit do semifinále.

Od CZC.eSuby vás sice dělilo jediné kolo, ale ani jednou jste ji neporazili, zatímco na GRS umíte. Je to velké zklamání, že jste skončili čtvrtí?

Neřekl bych, že zrovna zklamání, ale mohli jsme mít na semifinále určitě lehčího soupeře, jak dominantní SINNERS. Jsme si vědomí toho, že u některých zápasů jsme mohli podat lepší výkony a díky tomu, že jsme nepodávali konzistentní výsledky, tak nám uteklo právě to 3. místo ve skupině, o které jsme bojovali právě s eSubou.

Co říkáš vůbec na celkový průběh čtrnácti kol? Čím to ta vyrovnanost okolo postupových míst?

Celkový průběh až do konce byl velmi napínavý jak z pozice hráče, tak i z pozice diváka, a hodně lidí netušilo, kdo postoupí do závěrečné fáze play-off. Vyrovnanost na této scéně je běžná, jelikož podle mého názoru jsou zde hodně kvalitní hráči, jen nedokáži krotit svoje ega. Měli jsme zde možnost vidět dva typy herních stylů – například DTG, kteří mne náramně překvapili svojí týmovou hrou, předváděli vážně kvalitní výsledky, až na pár klopýtnutí, a druhý playstyle byl GRS, kteří ukázali svůj kvalitní aim a hodně zápasů vyhrávali právě na aim duely. Takže když to shrnu, tak je těžké se přizpůsobovat každý zápas na jiný styl, a právě tomuto bych dával za důvod tu vyrovnanost v této lize.

[[nid:6688088]]

Oproti tomu SINNERS prohráli jedinkrát. Co je podle tebe nejklíčovější prvek jejich síly a dominance?

Nejklíčovější prvek jejich síly vidím určitě v hráčích. Jde vidět zápas od zápasu, že tam mají ten progres a když se jim něco nedaří, tak se snaží ty chyby fixovat, a to se u CZ/SK týmů nevidí tak často. Chemii, leadera ani trenéra soudit nemůžu, jelikož do toho týmu nevidím. Full-time jim dává určitě nějakou jistotu, že se tréninkům a přípravě na zápasy mohou řádně věnovat, ale z druhého hlediska může být na ně i tlak skrz jejich výsledky, ale ty naštěstí mají dobré.

Vy jste jim v prvních vzájemných zápasech vzali nejvíce bodů. Máš pocit, že je dokážete udeřit?

Tak samozřejmě, do žádného zápasu nemůžeme jít s tím, že je předem prohraný, ale porazit se dá každý.

Vyhovuje ti pozice outsidera? Nebudeme si nalhávat, každý vaše semifinále vidí jako jednoznačné.

Určitě pozice outsidera není zlá, jelikož na nás není kladen žádný tlak a nikdo od nás nic nečeká.

Jako jedni z mála ze špičky nejste full-time, myslíš, že tohle samo o sobě něco znamená? Posunuly letošní profesionální kroky scénu kupředu?

Nemyslím si, že hraje nějakou roli to, že nejsme full-time. My máme výhodu tu, že hrajeme spolu už rok a známe se a víme, co od sebe čekat. To některé full-time týmy stále hledají. Určitě tam nějaký posun bude, ale myslím si, že ještě chvíli potrvá, než si ti hráči na ten full-time zvyknout a dokáží ho pořádně využít. Věřím, že minimálně zde máme tři týmy, které by se mohly dostat do TOP 50 HLTV rankingu.

Pyšnit se můžete tím, že jste jako jeden ze tří týmů za základní část nevyměnili ani hráče. Čím to podle tebe je, že ani změny před ligou nebo po ní nejsou většinou dostatečné?

Řekl bych, že tyto změny závisí i na tom, jak dlouho ten tým či mix spolu hraje. Je jasné, že pokud spolu nejsou déle a ti hráči na sebe nejsou zvyklí, tak se určitě něco najde, co jim v tom týmu bude vadit, a to zapříčiní tyto přestupy a změny v týmech. Vždy se na této scéně najde někdo, kdo někoho nemá rád a hraje s ním a pak ho chce vyměnit. Druhý faktor může být i to, že daný hráč dostane lepší nabídku, která se neodmítá, a máte tu hned další změnu.

Děláte před semifinále v rámci tréninku něco speciálního? Co kromě ESEA ligy stíháte?

Aktuálně máme takový volnější režim, jelikož hrajeme jen ESEA ligu, na kterou se snažíme připravovat. Snažíme se, aby jsme nebyli zase tolik přehraní a snažíme se odreagovat u jiných her, ale CS:GO nevynecháváme a samozřejmě drtíme deathmatch.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný