3. října 2020 20:16
Michael Pšenák

Jak CZC.eSuba může dnes večer zastavit SINNERS?

Nemůže. No dobře, může, ale bude to chtít souhru naprosto všeho. Favorit finálového zápasu, který je reprízou toho jarního, je naprosto jasný. Modrá krev už s hříšníky dokázala hrát vyrovnanou hru, ale aby v ultimátní BO5 sérii vyhrála tři mapy během jediného zápasu? Tak to bude chtít více než jen dobrou rozehru a správné nastavení hlavy.

Jarní finále 1. Tipsport COOL ligy dopadlo 3:1 pro SINNERS, jedinou mapu, co CZC.eSuba ovládla, tak byl Nuke poměrem 16:13. Benq1ho svěřenci už dokázali vyhrát v různých případech jednotlivé mapy, zajímavý je však fakt, že pokaždé šlo o jinou mapu. V základní části zvítězili 16:12 na Vertigu a co se týče Sazka eLEAGUE z minulého týdne, tak tam díky výhře na Infernu 16:12 urvali remízu. Komentátor Bananides nám navíc prozradili, že cítí tentokrát výhru CZC.eSuby na Overpassu. Kolem a kolem je tedy zřejmé, že eSubáci dokáží hrát s domácí jedničkou vyrovnanou partii na různých mapách, ale vždy jde v případě výhry o těsnou bitvu. Pokud chtějí o triumf v grandfinálové BO5 sérii tedy minimálně zabojovat, bude to chtít, aby se sešlo naprosto všechno.

Map pool problematický není ani na jedné straně, SINNERS i CZC.eSuba jej mají nejlepší na domácí scéně. Jedinou otázkou je Dust 2, který je permabanem obou celků, takže si dokážeme představit, že by mohlo přijít k vyhecování, že jej jeden tým nebude chtít zabanovat a ten druhý zariskuje. Je to možná až příliš zvláštní scénář, ale pokud by se něco takového stalo, tak se k tomu dá přičíst, že jednu z dříve vyhraných map by eSubáci opět vyhráli a rázem by byli jediný krůček od titulu. Pokud bychom měli vybrat jednu mapu, na kterou se lze nejvíce těšit, tak je to určitě Vertigo. Oba týmy za něj mají parádně zmáknutou defenzívu, což eSuba potvrdila i ve čtvrtek proti Sampi. Pro mnohé neoblíbená mapa tak díky playstylům může být highlightem finále.

Vrátit se však můžeme právě k semifinálovým zápasům. V táboře CZC.eSuby se nejlépe prezentoval blogg1s, který už na úvodním prohraném Nuke opravdu zářil a získával spoustu důležitých fragů. Statisticky nejhorším hráčem byl naopak NIO, který ale i na své nejhorší mapě dokázal dávat důležité fragy, takže se nedá říct, že by někdo kompletně zaostával. Mírným zklamáním byl možná výkon Leviho, jenž se mnohdy nedokázal dostat do tempa. On je v mnoha případech největší hvězdou z kádru obhájců stříbra, takže by přišlo opravdu vhod, aby na sobotu naladil co neostřejší výkon. Hvězdné výkony jeho a blogg1se budou alfou a omegou možného úspěchu.

Oproti tomu o semifinále SINNERS se netřeba příliš bavit. Úvod první mapy měl zprvu vyrovnaný průběh, ale posléze se obhájci prvenství sotva nezapotili. Druhá mapa připomínala exhibicí, hříšníky nešlo nijak zastavit. SINNERS se tedy na rozdíl od CZC.eSuby nedostali do "full tryhard módu", který ve finále mohou potřebovat. Za normálních okolností by tohle mohla být drobná výhoda, ale tak zkušený tým – navíc s pauzou mezi zápasy – se tímto zřejmě rozhodit nenechá. Vše o průběhu semifinále říká i fakt, že podle statistik byl nejhorším hráčem NEOFRAG, sama o sobě velká hvězda, kterou nechcete za žádnou cenu rozzlobit. V SINNERS to prostě pálí všem.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný