6. května 2020 19:27
Michael Pšenák

1. Tipsport COOL liga: Rozestup mezi druhým a pátým je stále tříbodový

Desáté kolo 1. Tipsport COOL ligy je za námi a svědky jsme byli jednoho z největších překvapení celé soutěže. Jeden nečekaný výsledek, jedno nutné potvrzení pozice a hned máme boj o postupové příčky opět vyrovnaný. To se však stále bavíme o druhé až páté pozici, zatímco SINNERS si už tento čtvrtek mohou s předstihem zajistit výhru základní části.

Eclot Gaming 16:10 Team Gravity

Podruhé v řadě se za Gravity představil oskar, který byl opět dle očekávání nejdůležitějším článkem týmu. Oskar hned při prvním nákupu vzal AWP a chtěl dotáhnout Gravity k výhře. Na druhé straně to ale pálilo K1-FiDovi, a to se od stavu 7:10 ukázalo být jako klíčové. ECLOT totiž dokázali nasbírat osm bodů v řadě a nenechat se zaskočit od hvězdného hosta na straně soupeře, ačkoliv oskar zaznamenal největší počet entry fragů.

Universe 12:16 CZC.eSuba

Duel číslo dva proti sobě svedl sousedy v tabulce, kde Universe poměrně neočekávaně mohli CZC.eSubu dokonce přeskočit. Tento scénář se dokonce začal psát od prvních kol, kdy to střílelo především mangussovi. Ještě nečekaněji, než byly predikce, se útok Universe dostal na Mirage dokonce na skóre 9:1. Poté už se ale eSubáci dokázali vzchopit a vrátit se do kolejí, ve kterých kráčeli v dřívějších zápasech na této mapě. Šest bodů za CT sice mnohdy nepatří mezi nejvhodnější scénáře, do útočné strany ale modrá krev šla s nadějí na obrat. Po prvních kolech se hlavně dařilo vyhýbat mangussovi, a další překvapivý výsledek se tak nakonec neurodil.

Eclot Gaming 5:16 SINNERS

Nejočekávanějším šlágrem desátého kola bylo měření sil suverénního lídra soutěže s týmem, který mu v uplynulém dění dokázal uštědřit nejvíce ran. ECLOT vstoupili do zápasu vyhranými pistolkami, od té doby ale byl scénář naprosto opačný. Nuke se pro ně neukázal být ideální volbou, protože kompaktní defenzíva SINNERS fungovala na jedničku a ECLOT se ani jednou za celý zápas nepodařilo vyhrát dvě kola v řadě – ekonomika tedy trpěla od A do Z. Pět vyhraných kol za útok sice samo o sobě tragédií není, někteří hráči však byli zcela mimo zápas. ZEDc nezářil, jako často dokáže, a i K1-FiDa si vybral horší den. Výsledek tak hovoří naprosto za vše.

BloodyDevils 8:16 Gunrunners.AOC

Celkově již čtyřicátým zápasem jarní sezóny 1. Tipsport COOL ligy byl souboj Gunrunners.AOC proti týmu, který další prohrou ztratil už i teoretickou šanci na záchranu v soutěži. Posledním cílem tedy zbývá získat alespoň jeden bod, aby se s první ligou rozloučili ďáblíci se ctí. Tak jako v několika případech dokázali BDS i tentokrát vstoupit do zápasu dobře a i díky Kokainově 1vs2 clutchi dokonce vedli 4:1. GRS jsou ale na Mirage opravdu silní a jakmile svoji obranu dokázali zkonsolidovat, neprohráli už ani kolo. Pistolky ještě twist zachránil, ale i tentokrát se BloodyDevils zmohli k sérii několika kol. Poté se ale opakoval scénář z první strany a bylo hotovo.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný