15. dubna 2020 19:27
Michael Pšenák

1. Tipsport COOL liga: Pondělní čtvrté kolo zamíchalo kartami

1. Tipsport COOL liga má za sebou své čtvrté pokračování, které opět změnilo rozvržení týmů v tabulce. Po tomto pondělku už máme pouze jeden neporažený tým, stejně jako nám zbývá jediný tým bez výhry. Největším překvapením se stal výkon Dark Tigers, kteří po pomalejším startu konečně ukázali svou sílu a zametli s CZC.eSubou.

Universe vs. BloodyDevils

Úvodní duel čtvrtého kola ovlivnily změny, ani jeden tým totiž nenastoupil v plné síle. Na straně Universe nemohl nastoupit daxen, BloodyDevils pak opustil Skyy a kromě Fekiho, jeho náhrady, musel tým sáhnout podruhé v řadě k hostovi, kterým byl tentokrát Rutk0. Oba tyto celky do této chvíle neměly na kontě výhru a o motivaci tak měly postaráno. Na mapě Dust 2, kde BDS dostali před týdnem výprask, začali lépe domácí, na druhé straně to ale parádně střílelo Kokainovi, který se snažil čtvrtou prohru odvrátit. Universe už vedli 12:7, soupeř ale dokázal krásnými koly otočit na 14:13. Comeback se ale nedokonal a UNI získávají první výhru.

SINNERS vs. Gunrunners.AOC

Největší favorit soutěže podruhé za čtyři kola mířil na Inferno a po debaklu Gravity soupeři z Gunrunners.AOC přesně věděli, na co se mají připravit. Jejich CT strana se navíc ukázala být hodně silnou a řada kol skončila jednostranně. Když k tomu například Dytor přidal 1v2 clutch, tak po polovině svítil stav překvapivě 9:6 pro GRS. SINNERS dosud neztratili ani jednou více než osm bodů, takže šlo o opravdový vykřičník. Bohužel pro twistovu partu se ale karty naplno obrátily a SINNERS od prvního kola druhé strany začali dominovat. Gunrunners.AOC nemohli na obranu soupeře najít recept a i když se za svůj výkon nemusí stydět, na výhru to nestačilo.

Team Gravity vs. Eclot Gaming

Třetí zápas dne vypadal na papíře hodně zajímavě, krátce před startem ale byla ohlášena změna v sestavě Gravity, kde bohužel nemohl nastoupit WANTYYYY. Volba stejně jako v předešlém zápase padla na Inferno, ale tentokrát to nebylo pouze o CT straně. Hned v pistolkách se s parádními entry fragy prezentoval rko a i když soupeř dokázal občas nějaké to kolo urvat, více než dvě v řadě ani jednou zaskórovat nedokázal. Nejvíce problémů dělal queztone, ale ani ten na silného soupeře nestačil. Dvěma důležitým hráčům Gravity totiž zápas absolutně nevyšel a sérii tří těžkých zápasů uzavírají třetí prohrou. ECLOT oproti tomu hráli ve velké pohodě.

CZC.eSuba vs. Dark Tigers

Už v preview čtvrtého kola jsme naznačovali, že by se na CZC.eSubě mohlo podepsat zaváhání ze Sazka eLEAGUE, ačkoliv v Tipsport COOL lize se do té doby prezentovali opravdu hezky. Dark Tigers naopak před týdnem poprvé vyhráli a jejich hra začala nabírat na obrysech. Tygři se příležitosti chopili na jedničku a ukázali, že se s nimi počítat musí. Minule ještě tak výrazný nebyl, ale v tomhle případě se individuálně nejlépe ukazoval Lastík, který do zápasu vlétl clutchem a v mnoha dalších případech ho jeho spoluhráči dokázali následovat. Stav byl už 13:1, kdy CZC.eSuba zvolala na comeback – to už ale bylo pozdě a první překvapení ligy máme na světě.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný