28. dubna 2020 19:27
Michael Pšenák

1. Tipsport COOL liga: Osmé kolo nabídlo neuvěřitelný comeback i účast oskara

Že jste očekávali poklidný vstup do druhé poloviny 1. Tipsport COOL ligy? Ale kdepak. Osmé kolo nabídlo sice nenabídlo ani jednu naplněnou odplatu, i tak ale byly k vidění unikátnosti.

Eclot Gaming 16:10 Team Gravity

Podruhé v řadě se za Gravity představil oskar, který byl opět dle očekávání nejdůležitějším článkem týmu. Oskar hned při prvním nákupu vzal AWP a chtěl dotáhnout Gravity k výhře. Na druhé straně to ale pálilo K1-FiDovi, a to se od stavu 7:10 ukázalo být jako klíčové. ECLOT totiž dokázali nasbírat osm bodů v řadě a nenechat se zaskočit od hvězdného hosta na straně soupeře, ačkoliv oskar zaznamenal největší počet entry fragů.

Dark Tigers 22:19 CZC.eSuba

Pokud šlo v prvním zápase o senzační otočení, tak co teprve tady? Lépe na mapu Nuke vstoupili Dark Tigers, ale CZC.eSuba převzala otěže a za obranu nasbírala deset bodů. Dalších pět přidala díky několika povedeným útokům a stav byl jednoznačný 15:5. Co se ale stalo poté? Kvůli technickým potížím sice musel na pár kol zaskočit benq1, i přesto se ale těžko vysvětluje nezastavitelná série v podání tygrů, kteří nejen, že odvrátili drtivou porážku, ale dokonce dostali zápas do prodloužení! Tam už bylo momentum jednoznačně na jejich straně, a i když první prodloužení na rozhodnutí nestačilo, tak v tom druhém využili hned první matchpoint.

Gunrunners.AOC 5:16 SINNERS

SINNERS potřetí v řadě čekal souboj s druhým týmem tabulky, i tentokrát ale byli za velkého favorita. Tento fakt před zápasem podtrhla i absence twista a této rány v souhře dokázali SINNERS krásně využít. Tři z prvních čtyř kol sice GRS vyšla, poté už byl ale zápas jednostranný a příjemné překvapení soutěže tak nenavázalo na výkon z prvního vzájemného duelu. Na druhé straně se oproti týmu blýskl SHOCK s 88% úspěšností headshotů.

BloodyDevils 0K:16 Universe

Závěrečného duelu dne jsme se bohužel nedočkali vůbec. BloodyDevils měli dosud možná největší příležitost získat body, když v prvním klání s Universe dali 14 bodů a soupeř nyní prošel obměnou sestavy. Ruské duo ale bylo nedostupné (sibeast se nachází mimo domov bez možnosti se vrátit a emplazovi, který přešel na Valorant, se zápas kryl s jiným turnajem), takže kvůli vyčerpaným možnostem změny musel být zápas zkontumován.

Michael Pšenák

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný