6. listopadu 2017 12:50

Třetí Thor láme rekordy! Které marvelovky porazil? A dočkáme se čtyřky?

Takhle se vydělává balík!

Původní Thor vydělal za první víkend v amerických kinech 65 milionů dolarů. Dvojka, jíž pomohli k vyšším tržbám Avengers, si přišla na 85 milionů. A co se týče trojky, ta právě otevřela za 121 milionů, takže se asgardskému kralevici znovu daří o něco lépe!

Celkově už má komediální pecka jménem Thor: Ragnarok na kontě 427 milionů dolarů. Což je s přihlédnutím k tomu, že první díl vydělal 449 milionů (celkově!), hodně solidní výsledek. Velké rubanici s Hulkem a Lokim se holt nesmírně daří po celém světě. A výrazně k tomu přispívá i Česká republika, v níž se třetí Thor stal nejúspěšnější marvelovkou i nejúspěšnějším komiksovým filmem vůbec!

Pořád je samozřejmě řeč jen o prvním víkendu – kdo ví, jestli budou tak oslnivá i celková čísla. Hned po premiéře ale na Thora vyrazilo 154 tisíc českých diváků, což zastínilo 110 tisíc diváků Strážců Galaxie Vol. 2 i (dosud rekordních) 131 tisíc diváků druhých Avengers.

Znamenají tyhle úspěchy čtvrtý díl? Kdyby nešlo o marvelovku, bylo by pokračování stoprocentně jisté. Thor se ale objeví v Avengers 3 a Avengers 4, takže vlastní čtvrtou sólovku ani nepotřebuje.

Jestli se jí někdy dočkáme, bude to až za dlouho. Nulové plány na Iron Mana 4 a Kapitána Ameriku 4 totiž značí, že Marvel prostě točí uzavřené trilogie a potom se přesouvá k dalším hrdinům – třeba k Doctoru Strangeovi, Ant-Manovi nebo Black Pantherovi. Buďme za tenhle přístup rádi. Propojený vesmír kolem Avengers se totiž s novou krví zas tak rychle neokouká!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný