4 věci, kterými nám Teorie velkého třesku zlepšila život: Za co jí vděčíte vy?
Co jsme si za dekádu vysílání vzali k srdci?
Je to už 10 let, co Teorie velkého třesku vtrhla do našich životů. Za tu dobu se tohle pekelně trefné vykreslení životů fanoušků popkultury mnohokrát podepsalo na tom, jak mnozí z diváků Prima COOL žijí. Vybrali jsme čtyři zlepšováky, které vymyslel Sheldon a spol. – také to s jejich používáním máte stejně?
Seznámení s popkulturou
Pokud nejste zrovna nerd, ale takzvaný „normální člověk“, Teorie velkého třesku vám možná otevřela oči jak do světa vědy, tak i sci-fi, fantasy, videoher a dalších srandiček. Celý tenhle seroš je doslova narvaný hláškami a narážkami na jiná dílka, a je zábavou samou o sobě hledat, který seriál nebo poučku Sheldon citoval tady a támhle.
Nevěřte ale nám – existuje celá řada textů sumírujících nastupující generaci vědců, které k jejich kariéře ve výzkumu inspiroval právě Sheldon a jeho banda. Tipujeme, že mnozí nastupující komici a filmaři nebo vývojáři (nebo spisovatelé, jestli se to dneska ještě nosí) na tom budou tak trochu podobně. Ne nadarmo ostatně samotný kanál CBS, domovina Teorie velkého třesku, přišel s grantem pro talentované přespolní vědátorky stavícím právě na TBBT!
Už dnes! Nová řada Teorie velkého třesku
Klonování oblíbených herců
Vy, my, všichni na světě jednoho dne nejspíše umřou. Je to smutné, ale je to tak. Naštěstí je tu Teorie velkého třesku, díky níž jsme zjistili fascinující odhalení – stačí vám sliny slavné celebrity a můžete si slavnou tvář znovu naklonovat! Zatímco dřívější generace fanoušků od svých ikon poptávala leda tak podpis, v extrémním případě „dítě“, nové generace budou lačné po biologickém materiálu.
Vtípek s ubrouskem Leonarda Nimoye byl možná ještě před pár lety docela legrační, po odchodu kultovního představitele pana Spocka (mimo mnoha jiných rolí) však dnes působí jako lehce bolestínský skeč. Tak na co čekáte?! Alou do ulic sbírat ubrousky svých známých ikon – nechcete snad žít věčně?
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
Oznámování sarkasmu
Ironie a sarkasmus patří mezi ty prchlavé typy humoru, které ne každý pochopí. Právě proto ji ostatně lidé s gustem používají! Kritická výhoda sarkasmu je však zároveň i její největší nevýhodou. Občas lidé jednoduše nevědí, jestli jste skutečně geniálním komikem vyžívajícím se v ironii, anebo prostě a jenom hlupákem. Když totiž parodujete chování jednodušších jedinců, je to mnohdy z vnějšího pohledu jedno a totéž.
Skrze Sheldona, který sarkasmus chápe ještě hůře než všichni roboti světové fikce, však naštěstí Teorie velkého třesku přišla se spásným zlepšovákem – stačí si mezi svými přáteli dohodnout poznávací znamení sarkasmu a zvítězí všichni okolo!
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS
I nerdi potřebují lásku
Poslední bod souvisí s postupnou proměnou Teorie velkého třesku od úvodních řad do nynější podoby, kdy i Sheldon přemýšlí o chomoutu. Ačkoliv tato změna není každému divákovi úplně po chuti, pokud nejste velmi specifickou sexuální minoritou jako třebas asexuálem, je zcela přirozená.
Teorie velkého třesku díky svému postupnému spárování všech hlavních divných mužských hrdinů učinila pro nerdy celého světa vydatnou porci práce – ilustrovala, že vzdor asociálnímu chování i atypickým koníčkům jde o „normální lidi“, a za to jí patří nehynoucí dík!
Teorie velkého třesku Zdroj: CBS