1. srpna 2017 15:26

Zloději kol to můžou zabalit! Tenhle chytrý zámek jim nedá sebemenší šanci

Blíží se doba, kdy kolo ukradnou pouze pokročilí hackeři?

Jmenuje se Deeper Lock a jeho autoři tvrdí, že v podstatě ukončí krádeže kol na ulicích, což je určitě lákavý slib. Těžko totiž najdete aktivního cyklistu, který by nikdy nepřišel o svůj bycikl.

Deeper Lock je chytrý zámek, jehož tělo je provedené z bytelné nerezové oceli, má zabudovanou GPS, vlastní SIMku pro připojení do sítě, přesné senzory pohybu a hlavně výkonnou sirénu, které dokáže houkat hlasitostí 110 dB. To vše se navíc dobíjí skrze solární energii nebo v případě nouze taky skrze USB.

Podle parametrů asi tušíte, čeho je zámek schopen. Když byste se na jeho bytelné tělo vrhli s kleštěmi nebo se ho snažili nějak odmontovat od kola, zaznamenají to jeho senzory, nahlási podezřelou aktivitu na majitelův telefon a zámek začne hlasitě houkat.

Kdyby chtěl zloděj vaše kolo prostě zamčené odnést nebo odvézt, začne houkat, nahlasí se do vašeho telefonu a začne vysílat údaje o své poloze. Tu může posílat také rovnou policii.

Zámek se montuje jednoduše na zadní vidlici a neodemyká se klíčem, nýbrž vaším mobilním telefonem. V případě potřeby můžete kolo sdílet s vašimi přáteli nebo rodinou, stačí dát práva jejich telefonům.

Jestli se bojíte, že zanedlouho uslyšíte v ulicích další otravné zvuky alarmů, pak vás uklidní informace, že zvukový signál i další vlastnosti zámku jde regulovat.

Zámek momentálně sbírá peníze na Kickstarteru. Nejlevnější a stále ještě aktivní možností jak ho získat je předplatit si ho za 180 dolarů, tedy zhruba 4000 Kč. Předpokládané datum doručení je květen příštího roku.

Co říkáte na Deeper Lock? Souhlasíte, že jde o nejlepší způsob, jak ochránit kolo od krádeže?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný