27. února 2020 16:06

Špičkové foťáky na novém Samsungu v recenzích zklamaly. Chystá se náprava

Měl stanovit nový standard mobilního focení. Jenže první recenze Samsungu Galaxy S20 Ultra právě jeho foťák dost kritizují.

Spolu s perfektním displejem jsou foťáky hlavní chloubou nové vlajkové lodi Samsungu, řady Galaxy S20. Platí to obzvlášť pro nejvybavenější model Ultra s trojicí objektivů na zádech, z nichž ten hlavní má monstrózní rozlišení 108 megapixelů a teleobjektiv je díky periskopové konstrukci schopen až 100x hybridního zoomu.

Jenže Samsung má hned zpočátku co vysvětlovat. První odborné recenze telefonu – včetně té zaměřené speciálně na focení – totiž právě foťáky podrobily značné kritice. Mají problémy s autofokusem – je pomalý, nespolehlivý a nezvládá udržet ostré už jednou zaostřené objekty. Výsledné snímky trpí agresivním processingem, ztrátou detailů a tendencí přehnaně vyhlazovat kůži.

V oficiální reakci slibuje firma brzkou nápravu: "Neustále pracujeme na optimalizování výkonu našeho revolučního systému pro focení a natáčení videí, abychom poskytli zákazníkům ten nejlepší zážitek. V rámci něho se blíží brzký update."

Podaří se Samsungu vyřešit problémy s foťáky dříve, než se dostanou do dalších recenzi?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný