28. ledna 2021 11:12

Na palubním systému Tesly půjde hrát Zaklínač 3

Výkonná herní konzole je součástí standardní výbavy vylepšené verze řady S a Y.

Součástí aktualizované modelové řady elektromobilů Tesla Model S a Model Y bude i multimediální systém, který dle výrobce nabízí herní grafický výkon 10 teraflopů, což je velice blízko výkonu PlayStationu 5 (10,28 teraflopu) nebo Xboxu Series X (12 teraflopů). Prezentační fotky pak ukazují v hlavním menu třetího Zaklínače, na jehož hraní v Tesle láká na Twitteru i šéf automobilky Elon Musk.

Palubní systém nabídne nově tři dotykové obrazovky s rozlišením 2200 x 1300 pixelů, které kromě her nabídnou taky přístup k přehrávání a streamování filmů a hudby. Součástí je podpora bezdrátových herních ovladačů nebo nový audio systém s aktivním potlačením hluku a celkem 22 reproduktory.

Další výraznou změnou v interiéru je přepracovaný futuristický volant, který už nemá klasický kulatý věnec, ale připomíná spíše ovládání letadel. Jelikož mají Tesly mnoho funkcí autopilota, včetně zcela automatického parkování, není už volant tak důležitý. Přes zmenšený profil lze taky lépe vidět na provozní displej.

Vylepšení zaznamenala nabídka motorů a baterií. Základní Model S dostane nově dva motory a dojezd 663 km za cenu 2,5 milionu korun. Za příplatek jsou k dispozici ještě třímotorové verze Plaid a Plaid+. Ta vrcholná za 3,8 milionu korun zrychlí na stovku za 2,1 sekundy a dojezd má více než 840 km.

Co říkáte na neobvyklé vybavení vylepšených modelů značky Tesla?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný