16. října 2019 10:39

Zabijáci AirPodů přicházejí! V čem jsou lepší nová bezdrátová sluchátka od Googlu?

Nový žralok v moři bezdrátových sluchátek.

Google představil vlastní odpověď na populární AirPody od Applu. Jmenují se Pixel Buds a jde o zcela bezdrátová miniaturní sluchátka s vlastním magnetickým nabíjecím pouzdrem. Zaujmou designem, ale hlavně speciálními funkcemi.

Oproti AirPodům se strkají více do uší, ale zase z nich tolik netrčí. Google slibuje, že díky vyměnitelným vložkám budou držet v každém uchu a zásluhou speciálního průduchu nebude mít posluchač pocit, že ho má zašpuntované.

Senzory rozeznají, kdy máte sluchátka v uších a automaticky pustí či zapauzují hudbu či video, systém čtyř mikrofonů pak poslouží automatickému nastavení intenzity a barvy zvuku podle hlučnosti v okolí. Dotykové ovládání na vnějších ploškách umožní ovládání všech základních funkcí.

Hlavním tahákem má být chytrost sluchátek, kdy bez mačkání čehokoli zaznamenají příkaz "Hey Google" a pak už stačí mluvit ke Googlu Assistentovi, který je považovaný za pokročilejší oproti konkurenčním asistentům Siri, Bixby či Echo.

Sluchátka si pamatují hlas svého majitele, takže nereagují na ostatní, automaticky se ztlumí, když začne mluvit, na příkaz umí přepisovat diktovaný projev do psaného textu nebo v reálném čase překládat cizí řeči; to však jen když máte po ruce spárovaný telefon.

Výrobce slibuje mimořádný dosah bezdrátového signálu skrze Bluetooth 5.0 – v budově až přes tři místnosti, v otevřeném prostoru na vzdálenost fotbalového hřiště. Uvádí taky použití nejkvalitnějších kodeků pro přenos zvuku, neuvádí však, které má na mysli.

Sluchátka slibují na jedno nabití 5 hodin hraní, celkově 24 hodin s nabíjecím pouzdrem, které je trochu větší než v případě AirPodů a sluchátka v nich sedí magnetickým způsobem. Obal nabízí rychlonabíjení díky použití konektoru USB-C.

Oproti AirPodům jsou připravená taky na sport – mají odolnost proti vodě a potu i speciální povrchovou úpravu a zobáčky proti vypadávání při vyšší aktivitě.

Dodávat se budou ve čtyřech barvách: clearly white (bílá), oh so orange (tmavě oranžová), quite mint (mentolová) a almost black (černá.)

Do prodeje však půjdou až na jaře příštího roku za cenu 179 dolarů (zhruba 4200 Kč), takže do té doby se pravděpodobně dočkáme nové vylepšené generace AirPodů.

Co říkáte na nové Pixel Buds?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný