3. listopadu 2020 12:05

Apple už nepatří mezi tři největší světové výrobce smartphonů. Porazilo ho Xiaomi

Apple přichází o pódiové umístění.

Apple už nepatří do trojice největších světových výrobců smartphonů. Na bramborovou čtvrtou pozici ho totiž odsunula čínská značka Xiaomi. Ukazují to hospodářské výsledky za třetí kvartál letošního roku podle všech největších světových agentur jako IDC, Counterpoint nebo Omdia.

Prodeje telefonů jsou zasažené koronavirovou krizí, takže čísla všech hlavních výrobců buď stagnovala, nebo rovnou klesala, i když už ne tak dramaticky, jako v první polovině roku. Nejvíce prodal Samsung (81,2 milionů kusů), následoval Huawei (51,9), pak Xiaomi (46,5) a až za ním Apple (41,7).

Co se týče podílu na trhu, polepšil si Samsung, Xiaomi a Vivo. Právě Vivo spadá do konglomerátu BBK Electronic ještě se značkami OnePlus, Oppo a Realme. Kdyby se jejich výsledky sečetly, tak se rázem BBK dostane na druhé místo za Samsung, což Apple odsune dokonce na páté místo.

Počet prodaných či vyrobených telefonů není zdaleka jediným podstatným ukazatelem úspěšnosti značek. Ostatně dokazují to stále skvělé finanční výsledku Applu, které za letošní třetí kvartál překonaly očekávání analytiků.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný