24. září 2019 11:20

Takový mobil jste ještě neviděli! Je celý zabalený do obrazovky a umí velké věci

Xiaomi představilo svůj výstavní kousek – model Mi MIX Alpha.

Novinku od Xiaomi si skutečně nespletete, má totiž něco, co výrobce nazývá surround displej, který má poměr k přední straně telefonu 180 procent, což jednoduše znamená, že displej pokračuje přes stranu telefonu až na jeho záda. Tam ho přeruší jen speciálně vystužený keramický pruh s trojicí fotoaparátů. Základna telefonu je dokonce titanová.

Obří OLED displej se umí chytře vypínat a zapínat podle toho, jak ho zrovna používáte, stejně jako ignorovat doteky na stranách. Právě na bocích displej umí simulovat boční tlačítka a má i speciální vibrační motorky, které mají simulovat dojem z jejich mačkání.

Chloubou telefonu má být taky trojitý foťák. Ten hlavní má brutální rozlišení 108Mpx a spojuje sousední pixely pro menší šum ve výsledném snímku, který může mít až 27Mpx. Výhodou displeje na zádech samozřejmě je, že selfie fotíte hlavní sadou nejkvalitnějších čoček.

Špičkové parametry telefonu doplňuje procesor Snapdragon 855+, 12GB RAM, 512GB UF3.0 úložiště, baterie 4050mAh s podporou superrychlého 40W nabíjení.

Jelikož se jedná o unikátní a limitovaný kousek, bude se zpočátku prodávat pouze v domovské Číně za 19 990 juanů, což dělá v přepočtu více než 66 tisíc Kč. Kromě něho však Xiaomi představilo taky svou vlajkovou loď Mi 9 Pro 5G, která s unikátním modelem sdílí mnoho prvků a měla by se dostat i do Česka.

Jak se vám líbí nové Xiaomi obalené displejem?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný