28. ledna 2019 14:28

WhatsApp prý chystá velkou změnu! Má se propojit s Facebookem a Instagramem

V jednotě je síla. Nebo ne?

Jistě víte, že WhatsApp, Instagram i Facebook patří pod jednu společnou střechu, přesto jsme si dosud mezi nimi nemohli posílat zprávy. Podle informací The New York Times se však chystá velká změna. Tyto služby propojí svoje messengery a dostaneme tak možnost poslat jakoukoli zprávu třeba z Instagramu na WhatsApp. Bude vám tak stačit klidně jediný ze zmíněných komunikátorů.

Dosud se postupně propojoval spíše Facebook s Instagramem a WhatsApp zůstával oddělený. Teď však vytvoří společný ekosystém. Facebook Messenger a instagramové zprávy dostanou zabezpečené šifrování, jaké už používá WhatsApp.

Zní to jako skvělá zpráva, protože se lidem rozšíří možnosti posílání zpráv, ale existují obavy, aby se propojením nezvýšila náročnost komunikátorů na paměť a výkon mobilů či počítačů.

Zcela s jistotou to však taky znamená, že jednotlivé služby začnou ztrácet své speciální vlastnosti a bude na nich vzrůstat objem reklamy, kterou bude chtít Facebook jistě prodávat sjednoceně.

Magazín předpokládá, že takto velký krok si Facebook řádně otestuje u uživatelů, takže oficiálního oznámení i spuštění se dočkáme nejdříve ke konci roku.

Vítáte velké propojení třech populárních aplikací?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný