11. května 2021 13:06

WhatsApp chystá past na každého, kdo nepřistoupí na jeho nové podmínky používání

Nová pravidla používání WhatsAppu uberou soukromí uživatelů a kdo je nepřijme, skončí postupně na samotce.

Nové podmínky používání komunikátoru WhatsApp, které výrazně ubírají ze soukromí uživatelů, vstoupí v platnost už 15. května. Kdo je přímo v aplikaci neschválí, nepřijde sice o svůj účet, jak WhatsApp původně vyhrožoval, ale postupně bude odříznut od všech jeho funkcí.

Kdo ještě nové podmínky nepřijal, budou mu v následujících dnech častěji vyskakovat upozorňující notifikace. Prvním omezením bude ztráta přístupu k seznamu chatů, stále však půjde přijímat příchozí video i audio hovory a odpovídat na zprávy rovnou přes notifikace. Po několika týdnech však dojde k úplné deaktivaci zpráv i hovorů.

WhatsApp se přízpůsobuje chystané úplné integraci se zprávami na Facebooku a Instagramu a celkově směřuje k menšímu soukromí a většímu sledování za účelem nabízení cílené reklamy.

Největší reakci vyvolalo vymazání věty z původních podmínek, která zněla: „Vaše WhatsApp zprávy nebudou sdíleny s Facebookem a neuvidí je tak nikdo další. Facebook nijak nevyužije vaše WhatsApp zprávy, kromě toho, že nám službu umožní provozovat a dodávat.” Následoval odliv uživatelů směrem k transparentnějším a více zabezpečeným komunikátorům jako Viber, Telegram nebo Signal.

Přijali už jste nové podmínky WhatsAppu, nebo jste přešli jinam?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný