31. května 2021 14:31

WhatsApp kvůli naštvaným uživatelům couvá. Co nakonec čeká účty, které odmítnou nové podmínky užívání?

Oblíbený komunikátor nechce další velký odchod uživatelů.

WhatsApp hlásí další změnu. Rozhodl se, že nebude tak přísný k uživatelům, kteří odmítli odsouhlasit jeho nová pravidla používání. Ta začala platit 15. května a přinesla vlnu nevole kvůli změnám v ochraně soukromí. Někteří uživatelé tak raději přešli na konkurenční aplikace, jiní s novými pravidly dosud nevyjádřili souhlas.

Původním plánem WhatsAppu bylo, že takové uživatele postupně odřízne od veškerých funkcí – nejdříve měli přijít o přístup k seznamu chatů a nakonec jim měla být zcela zablokována veškerá komunikace. Nakonec však ustoupil.

„Na základě diskuze s pověřenými orgány a odborníky na ochranu soukromí jsme se rozhodli, že nebudeme omezovat funkčnost WhatsAppu těm, kteří nepřijali aktualizaci našich podmínek,“stojí v oficiálním prohlášení. Mluvčí WhatsAppu navíc dodala, že toto rozhodnutí není časově omezené, takže funkčnost aplikace by měly být zachována.

„Budeme uživatelům nadále připomínat, aby přijali nové podmínky, které jim mimo jiné umožní i nové způsoby komunikace s firemními účty na Facebooku... Doufáme, že tím zdůrazníme možnost volby, kterou naši uživatelé mají, ať už se rozhodnou jakkoli,“ stojí v prohlášení.

Užíváte WhatsApp? Odsouhlasili jste nové pravidla?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný