23. dubna 2020 13:47

WhatsApp konečně přináší funkci, která v karanténě chyběla mnoha lidem

Připravte se třeba na velká rodinná setkání.

Populární on-line komunikátor WhatsApp se rozhodl rozšířit funkce videohovorů, v kterých dosud dost zaostával, takže firmy i lidé sázeli na jiné alternativy, mezi kterými v poslední době nejvíce získal Zoom s možností organizovat větší videokonference nebo sdílet uživatelskou plochu.

Dosud umožňoval WhatsApp videohovor maximálně čtyř lidí. V chystané aktualizaci se však toto číslo zdvojnásobí. Limit maximálně osmi lidí už má přitom mateřský Facebook Messenger, takže ho WhatsApp vlastně jen dohání. Výhodou WhatsAppu však je, že komunikace na něm je bezpečnější díky koncovému šifrování. Právě bezpečnost je i slabinou výše zmíněného Zoomu.

Větší skupinové hovory už fungují v betaverzi WhatsAppu. Stačí ve skupinové konverzaci zahájit videhovor. Pokud je v ní více než sedm dalších lidí, nechá vás WhatsApp vybrat, kterým konkrétním chcete volat. Vše bude fungovat, jen když všichni účastníci mají naistalovanou zmíněnou betaverzi.

Je otázkou spíše dnů než týdnů, kdy větší skupinové hovory budou moci využívat uživatelé na všech telefonech s Androidem, iOS i skrze desktopovou aplikaci.

Voláte si v době karantény s větším množstvím lidí? Jakou využíváte službu či aplikaci?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný