2. prosince 2019 11:34

WhatsApp testuje automatické mazání zpráv. Jak ho nastavit?

Velice užitečný přírůstek mezi funkce oblíbeného komunikátoru.

Dlouho žádaná funkce zřejmě už brzy dorazí do WhatsAppu, jelikož už je přístupná v aktuální betaverzi pro Android. Umožňuje nastavit automatické mazání zpráv po učitém čase. Inspiruje se tak třeba u Snapchatu nebo komunikátoru Telegram, který se specializuje na bezpečnost a soukromí uživatelů.

Funkce je v testovací verzi přístupná pro každou založenou konverzaci, včetně těch skupinových a najdete ji v nastavení dané konverzace. Odeslané zprávy můžete nechat automaticky smazat po hodině, dni, týdnu, měsíci či po roce.

Funkce se může hodit v mnoha případech, kdy prostě nechcete, aby se vašimi starými konverzacemi někdo probíral. Nastavení pak platí pro všechny zprávy, které v daném konverzačním vláknu pošlete.

Nejde však o dokonalé řešení, protože WhatsApp stále umožňuje pořizovat screenshoty konverzací, které však nemají takovou váhu, protože je lze různě falšovat.

Mazání zpráv už umožňuje i Messenger mateřského Facebooku, ale není automatické a musíte danou zprávu stihnout ručně smazat v desetiminutovém intervalu.

Oceníte možnost automatického mazání zpráv ve WhatsApp?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný