23. dubna 2020 14:54

Vytvořte si vlastní podobiznu na Facebooku. Nová funkce je konečně k dispozici všem

Reagujte na Facebooku originální sadou nálepek.

Vybraní uživatelé už ho mají od minulého roku, ale až teď je k dispozici pro všechny. Facebook Avatar umožňuje, aby si každý uživatel vytvořil vlastní postavičku podle svého gusta, kterou pak může používat v soukromých konverzacích na Messengeru i jako reakce ve facebookových komentářích.

V podstatě si vytvoříte vlastní sadu nálepek s různými emocemi a vtipnými reakcemi, kterou pak vždy najdete na prvním místě při jejich výběru – v mobilním Facebooku i Messengeru, ale i na počítači.

Stačí otevřít mobilní aplikaci Facebook Messenger nebo samotný Facebook. Při zadávání zprávy či komentáře zvolit Emoji ikonku a pak Samolepky. Ve výběru jejich sad byste měli vidět novou smějící emoji bez očí. Pokud ji nemáte v nabídce, musíte ještě počkat na aktualizaci mobilního Facebooku či Messengeru.

Když ikonku zvolíte, dostanete se do návrhu podoby svého avatara. Postup je jednoduchý – od výběru barvy kůže přes tvar obličeje, vlasy, účes, oči, brýle, postavu až po oblečení. Můžete si dokonce zapnout náhled z přední kamerky foťáku, abyste se přesně drželi vlastní podoby, ale samozřejmě nemusíte. Na rozdíl třeba od Apple Memoji aplikace neumí vytvořit vzhled automaticky z vaší fotky.

Nová personalizovaná sada nálepek pak na vás bude čekat jak v mobilních aplikacích, tak při používání Facebooku či Messengeru na počítači. Pokud si ji budete chtít změnit, pak to jde zase pouze v mobilní aplikaci.

Máte už vlastní facebookovou postavičku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný