16. listopadu 2019 12:34

Legenda v novém! Véčko od Motoroly se vrací s ohebným displejem. Na kolik vyjde?

Vypadá velice povědomě, ale po otevření přijde překvapení.

Konec úníků a spekulací. Motorola oficiálně představila nástupce nejprodávanějšího véčka všech dob, modelu Razr. Tentokrát však v revoluční podobě s ohebným vnitřním displejem, který v otevřeném stavu nabídne 6,2 palcový OLED panel s poměrem stran 21:9 a rozlišením 2142 x 876 px.

Z vnější strany ho ještě doplní menší tzv. Quick View obrazovka pro základní informace a notifikace, která taky slouží jako náhled při focení selfie jedinou hlavní kamerkou o rozlišení 16Mpx a světelnosti f/1.7.

Motorola uvádí, že ohebný displej vybavila speciální ochrannou vrstvou a důkladně navrženým kloubem, takže má bez problémů vydržet celou životnost telefonu. Navíc na něm prakticky není vidět místo překládání, díky systému, který ho při rozložení zlehka zasouvá pod spodní bradu. Motorola slibuje i odolnost proti postříkání vodou, i když bez oficiální certifikace.

V bradě najdeme ještě klasickou čtečku otisků prstů a taky USB-C port pro dobíjení. Jinak si telefon drží velice žiletkovou konturu, takže ani po složení není tlustý. Kvůli tomu však výrobce sáhnul k menším kompromisům.

Telefon sám o sobě totiž nemá ty nejlepší vnitřnosti. Pohání ho úspornější procesor střední třídy Snapdragon 710 doplněný 6GB RAM a 128GB úložištěm. Baterie má kapacitu 2510mAh, což však podle Motoroly stačí na den při střední zátěži. Kvůli úspoře místa nemá ani slot na SIM kartu a dodává se jen ve variantě eSIM.

V hlavní roli je zde design v kombinaci nerezové oceli a skla. Systém Android lze dokonce přepnout do retro módu, v němž se na displeji zobrazí ovládání starého tlačítkového Razru.

Za inovativní design si Motorola nechá patřičně zaplatit. Zaváděcí cena je 1499 dolarů, v přepočtu zhruba 40 tisíc Kč. Stále však jde o aktuálně nejlevnější mobil se skládacím displejem. Telefon jde v zámoří do prodeje v lednu 2020, ale později dorazí i na vybrané evropské trhy, mezi nimiž by mělo být také Česko.

Co říkáte na nový Razr?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný