21. května 2017 14:37

VIDEO: Tahle geniální vychytávka udělá z iPhonu 7 fotomobil budoucnosti! Umí totiž měnit jednoduše objektivy

Podívejte se na svět úplně novou optikou.

Největší slabinou foťáků v mobilech jsou omezené schopnosti jejich optiky - hlavně chybějící optický zoom. Výrobci to často řeší dvěma čočkami, ale ani to není zdaleka uspokojivé řešení. Velice zajímavé východisko nabízí nový speciální obal na iPhone 7 Plus, který přidává ke dvěma standardním čočkám telefonu ještě dalších šest!

Obal se jmenuje SHIFTCAM a momentálně se těší velké pozornosti na Kickstarteru. Řeší totiž problém všech přídavných objektivů a jejich složité a zdlouhavé montáže. Umístil totiž všechny čočky na sáňky, kterými jednoduše umístíte požadovaný objektiv na místo. K dispozici je jeden širokoúhlý, dva makro, dva teleobjektivy a navrch ještě rybí oko. K tomu zůstává možnost fotit standardní dvojitou optikou iPhonu 7 Plus.

Obal navíc slibuje ochranu telefonu a praktičnost pro všechny fotografy - k ní patří třeba uzpůsobený grip pro lepří držení telefonu při focení nebo poutko, aby nemohl vypadnout z ruky. Obal má navíc armídní certifikaci ochrany proti pádům a nárazům.

Nejlevnější varianta fotoobalu momentálně vyjde na 460 dolarů, což je v přepočtu nemalých 10900 Kč. Zatím to vypadá, že se výrobcům podaří s předstihem vybrat stanovenou částku. Obal by se tak měl dostat k zákazníkům už v srpnu.

Jak se vím speciální obal líbí? Myslíte, že uspěje a bude později k dispozici i pro další telefony?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný