2. července 2016 11:05

VIDEO: Sleduj oblečení s chytrými kapsami . Strčíš do nich mobil a on se dobije automaticky a bezdrátově!

Zdá se, že konečně přichází opravdu promyšlené chytré oblečení.

Pokusů o tzv. chytré obleční už známe spousty, ale většinou se zastavily někde na půl cesty. Kompletní a mimořádně pohodlné řešení nabízí nově firma BauBax na Kickstarteru. Jejich bundy, kalhoty, šortky nebo peněženky umí dobíjet zároveň telefony, chytré hodinky i sluchátka a to všechno bezdrátově.

Uvnitř jejich oblečení jsou totiž zabudované miniaturní kabely, které propojují kapsy vybavené dobíjecími destičkami - samozřejmě, že na praní je nemusíte vyndavat, jsou odolné. Stačí pak mít v jedné kapse speciální externí baterii a v druhé telefon - a ten se bezdrátově dobíjí.

S malým nástavcem lze dobíjet hodinky přímo na ruce, protože chytrá bunda má kabel v rukávu. To samé platí pro bezdrátová bluetooth sluchátka - stačí je zasunout do dírek v límci bundy a ona se dobíjejí.

Externí baterka je tak plochá, že se vejde i do peněženky a bezdrátově ji můžete stejně jako telefon krmit na dobíjecí desce třeba u vaší postele.

Přesto by se našly zádrhely. Kapacita baterie není kvůli její kompaktnosti nijak závratná - 4,000 mAh. To vychází na zhruba jedno dobití telefonu, dvojí dobití hodinek nebo čtyřnásobné nakrmení sluchátek. Řešením můžou být dvě baterky...

Většina vlajkových lodí s Androidem už bezdrátové dobíjení standardu Qi umí, bohužel Apple zaspal, protože iPhony rychlé ani bezdrátově dobíjení stále nepodporují. Budete si tak muset dokoupit ještě speciální obal, který je sice tenoučký, ale pořád jde o nutné vybavení navíc.

Jak se vám BauBax řešení líbí? Je to chytré oblečení, do kterého byste investovali?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný