6. září 2019 14:12

Žádné ohýbání, prostě dva displeje. Jak funguje unikátní nový mobil od LG?

Telefony s ohebnými displeji přinášejí akorát nové problémy. LG má jiné řešení!

Skládací telefony s obřím ohebným displejem jsou letos velké téma. Samsung navíc znovu uvedl vylepšenou verzi svého Galaxy Fold, která by už neměla trpět neduhy svých předchůdců. Přesto však byla důvěra zákazníků v novou technologii částečně nalomena. Snad proto LG vstupuje do souboje oklikou. Jeho nový skládací telefon LG G8X má totiž jednoduše dva displeje.

Středobodem všeho je speciální pouzdro, do jehož pravé části vsunete samostatný telefon vycházející z modelu G8 a jednoduchým gestem pak aktivujete druhý displej, kterým je osazena levá část pouzdra.

Najednou máte k dispozici dvě obrazovky, na kterých si můžete různě rozdělit obsah, například sledovat video na YouTube při chatování s kamarády či projíždění sociálních sítí. Možností je spousta, což vylepšují i softwarové vychytávky od výrobce.

Novinka vychází z designu modelu LG V50 Dual Screen, kde však byla druhá obrazovka menší. Zde jsou obě naprosto totožné – 6,4 palce OLED s FHD+ rozlišením a poměrem stran 19,5 : 9. Sekundární obrazovka v pouzdru má dokonce výřez, ačkoli neplní žádnou roli. LG to zdůvodňuje snahou o vizuální symetrii.

Telefon jinak stojí na modelu LG G8. Pohání ho tedy Snapdragon 855, 6GB RAM, má úložiště s kapacitou 128GB rozšířitelné o microSD či dvojitý hlavní foťák (12Mpx standard, 13Mpx širokoúhlý).

Specialitou je selfie kamerka s úctyhodným rozlišením 32Mpx, které se používá zejména pro lepší záběry ve tmě. Zůstává i oceňovaný audio jack se samostaným 32-bit hi-fi DAC pro prvotřídní kvalitu zvuku, jak už je u LG zvykem. Baterie má kapacitu 4000mAh a otázkou zůstává, jak dlouho vydrží při režimu dvojitého displeje.

Telefon by se měl dostat k zákazníkům během podzimu. Přesné datum, dostupnost a cena však zatím nebyly zveřejněny.

Líbí se vám koncept dvou samostatných displejů?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný