12. dubna 2018 16:52

VIDEO: Šestnáct foťáků v jednom! K čemu je tahle šílenost dobrá?

Protože víc očí víc vidí.

Takový foťák jste ještě neviděli. Má celkem běžné rozměry, ale na jeho čele nenajdete jednu, ale rovnou 16 rozdílných čoček fotoaparátu. Každá z nich ma jiné vlastnosti a tedy i ohniskovou vzdálenost. Když zmáčknete spoušť, software uvnitř vyhodnotí situaci a pak vyfotí scénu minimálně deseti foťáky najednou, které pak okamžitě zkombinuje do jednoho snímku.

Kombinací snímků dokáže foťák dosáhnout rozlišení až 52Mpx, nabízí plynule měnitelný 5x optický zoom nebo umožňuje detailně měnit hloubku ostrosti i po vyfocení. Ovládá se hlavně přes pětipalcovou dotykovou obrazovku a je vybavený GPR, Wi-fi i Bluetooth. Běží na systému Android známého z mobilních telefonů.

A jak v reálu fotí? První recenze mluví o kvalitě někde mezi nejlepšími telefony a levnějšími zrcadlovkami. Focení je překvapivě svižné, ale občas zlobí automatické zaostřování a kvalita snímků jde znatelně dolů při horším osvětlení – žádná z čoček totiž není vybavena optickou stabilizací.

V chystaných softwarových aktualizacích slibuje výrobce například možnost točit full frame 4K videa a hlavně další zlepšování umělé intelifence při kombinaci pořízených fotek.

A na kolik tenhle zajímavý experiment přijde? Momentálně na 2000 tisíce dolarů, což dělá v přepočtu zhruba 42 tisíc korun. Kompletní vlastnosti si můžete nastudovat třeba na stránkách výrobce.

Co myslíte, dočkáme se podobné záplavy foťáků i na zádech mobilů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný