24. října 2018 15:40

VIDEO: Samsung láká na představení revolučního telefonu, který si složíte do kapsy

V kapse bude mít rozměr telefonu, ale po rozložení bude mít rozměry tabletu.

Samsung to se svým ohebným telefonem myslí opravdu vážně. Na svůj oficiální Twitter totiž umístil krátkou upoutávku, kterou láká na jeho první odhalení na nadcházející Samsung Developer Conference, která se koná 7. listopadu v San Franciscu. Skutečně to tedy vypadá, že do prodeje by mohl jít už na jaře příštího roku.

V upoutávce je použitý slogan "kde současnost potkává budoucnost" a objeví se tvar, který naznačuje, že telefon i s jeho obrazovkou půjde "přeložit" do poloviční velikosti. Hodně o jeho podobě prozradil taky patent, který vyplul na povrch.

Telefon by měl jít totiž přeložít na obě strany – obrazovkou ven i dovnitř. Obrazovkou dovnitř bychom ho dávali do kapsy a jednoduše vypínali displej, zatímco obrazovkou ven by šel používat jednoduše jako telefon. Podle doteku by určil, kterou polovinu obrazovky právě používáme.

Při rozložení bychom pak dostali dvojnásobnou velikost displeje, a z telefonu se tak vlastně stane tablet. Uvidíme, jak bude ohebný telefon vypadat v praxi a zda si ho skutečně budeme moci koupit už na jaře.

Co myslíte, otevře Samsung s ohebným telefonem novou éru?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný