21. května 2018 16:49

Revoluční nový telefon má holografický displej. Jak funguje?

Jmenuje se RED Hydrogen One a má fakt nemalé ambice.

Společnost RED je známá především jako výrobce špičkových filmových kamer a vybavení, na které se točí jak velké hollywoodské bijáky, tak populární televizní seriály. Ale teď opravdu rázně vstupuje mezi výrobce mobilních telefonů s kouskem zvaným RED Hydrogen One. Můžete si ho totiž sami upravit a hlavně má revoluční holografický displej.

Co vlastně holografický displej s rozlišením 2560 x 1440 px umí? Zobrazí vám 3D bez použití speciálních brýlí a obraz navíc není prostorový jenom "za displejem", ale jakoby vystupuje do prostoru před displej. Jak přesně to funguje, však RED zatím přísně tají, dokonce mají novináři zakázáno zapnutý 5,7 palcový displej fotit nebo natáčet. Jedná se však o úplně jinou technologii, než zatím kdokoli použil.

To však zdaleka není jediná specialita telefonu. Na první pohled zaujme jeho opravdu bytelný průmyslový design a hlavně modulární konstrukce. K telefonu totiž připojíte například různé fotografické moduly - dvoučočkový, dvoučočkový pro 3D focení a natáčení a taky velké snímače s bajonetem, ke kterému lze připojit velké objektivy z foťáků i kamer RED.

Celý telefon taky jednoduše připojíte ke kamerám či modulům od RED a získáte tak jeho unikátní displej a navíc třeba taky výkonné reproduktory s prostorovým podáním zvuku. V jeho srdci tepe nijak výjimečný procesor Snapdragon 835, který patřil na špičku loni.

Spoustá výjimečných profesionálních funkcí samozřejmě nevyjde levně. Základní hliníkové provedení dostalo cenovku 28 tisíc Kč, bytelnější titanové pak zhruba 37 tisíc. Další moduly je samozřejmě třeba dokoupit.

Sáhli byste po tak výjimečném filmařském telefonu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný