18. října 2018 10:37

Nejtenčí telefon na světe se vejde do obalu na vizitky. Jak funguje?

Telefony se dneska podobají jako vejce vejci, ale některé jdou úplně jinou cestou.

Vizitky jsou v Japonsku stále nezbytnou součástí obchodních jednání, patří prostě k tamní tradici. Takřka každý má někde po ruce obal na vizitky, v kterém teď nově může nosit taky mobil. Jmenuje se KY-O1L a vyrábí ho Kyocera pro NTT Docomo. Má skutečně šírku a výšku vizitky, na tloušťku rekordních 5,3 mm a váží pouhých 47 gramů.

Výrobci se do malého těla podařilo vměstnat všechno podstatné – telefon má všechny potřebné byznysové věci, včetně internetového prohlížeče nebo synchronizovaného kalendáře a rychlého LTE připojení.

Baterie má sice kapacitu pouhých 380mAh, jenže protože je telefon vybaven 2,8 palcovým monochromatickým displejem s e-ikoustem, má naprosto minimální spotřebu. Telefon by měl tak mít minimálně jednodenní výdrž, jaká je dnes mobilů považována za standard. Bonusem je základní voděodolnost s certifikací IPX2.

Bohužel si nedokoupíte žádné další aplikace a nedostalo se ani na foťák a audio jack. Telefon míří zatím pouze na japonský trh, kde se bude od listopadu prodávat za 32 tisíc jenů, což dělá v přepočtu zhruba 6400 Kč.

Nedali byste si detox od Facebooku s tímhle mobilem, který ani neucítíte v kapse?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný