17. srpna 2018 15:47

Tenhle luxusní karavan budoucnosti umí neuvěřitelné věci. Dokonce se proletíte!

Když se vozíš v pětihvězdičkovém hotelu na kolech – a občas si trochu uletíš.

Léto je časem cestování, dobrodružství a poznávání světa. S obytným vozem Furrion Elysium si můžete při cestování připadat jak boháč z budoucnosti. Společnost Furrion totiž dodává luxusní spotřebiče a ekologická energetická řešení. Tento karavan je její výkladní skříní.

Na letošním veletrhu CES představila vylepšenou verzi svého loňského konceptu Elysium a slíbila, že půjde v roce 2019 do prodeje – za cenu začínající na 2,5 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než 56 milionů korun. V plné palbě pak vyjde klidně na 80 milionů. Co takový karavan nabízí?

Hlavně výtečně řešený prostor, protože všechny spotřebiče jsou navržené přimo pro toto vozidlo, takže nezabírají ani centimetr navíc. Interiér tak má více než 13 metrů délky a celkově 2,4 metru na výšku. Kuchyně je luxusní, nabízí třeba i ledničku amerického typu, myčku nebo chladničku na víno a šampaňské. To můžete popíjet při sledování 65 palcové OLED televize z elektricky ovládané pohovky.

Myslí se taky na úsporu, protože záchod se splachuje vodou použitou z kuchyně a sprchy a navíc pozná, jakou se chystáte vykonat potřebu a podle toho sklopí nebo zvedne prkýnko. Tak to je budoucnost, heh!

Samotná sprcha vám pomocí inteligentních trysek nabídne zážitek vířivky vestoje. Jenže vířivku si užijete i reálnou a to na palubě – tedy na střeše. Tam si můžete užívat západy slunce při opalování.

Třešničkou na dortu – nebo spíše na střeše – je pak helikoptéra Robinson R22; ta je v ceně a sedí hezky na zádi tohoto opravdu opulentního korábu silnic. A uchycená na speciálním heliportu tak může cestovat s vámi, abyste si kdykoli mohli trochu ulětět.

A to už se vyplatí, což?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný