19. září 2016 16:26

VIDEO: iPhone 7 má první vážný problém! Někteří uživatelé si stěžují, že telefon v zátěži syčí a prská

Nový iPhone má zřejmě parní pohon.

Zatímco Samsung řeší ohromný problém s vybuchujícími baterkami své aktuální vlajkové lodi Galaxy Note 7, fanoušci Applu se zatím mohli jenom ušklíbat. Nový iPhone 7 je totiž taky velice horké zboží, ale ne doslova, ale co se týče závratných prodejů.

Jenže už i nový iPhone má své škraloupy. Ukázalo se, že není zrovna dvakrát odolný proti poškrabání - týká se to hlavně čočky foťáku u standardní edice a taky speciální lesklé edice v barvě Jet Black, které je ale zatím pro běžné smrtelníky stejně nedostupná.

A teď se ozývá mnoho uživatelů, že vydává telefon ve vyšší zátěží podivné zvuky - nepravidelné šumení (tzv. bílý šum) a pulzující syčení. Jako první na problém upozornil Stephen Hacket z blogu 512 Pixels a vzápětí se přidala spousta dalších s podobnou zkušeností, a to včetně Darrella Etheringtona, redaktora prestižního magazínu TechCrunch.

Problém je podle všeho v novém procesoru A10 Fusion a je pravděpodobné, že se týkal pouze první várky telefonů, jelikož Apple se k celé události oficiálně nevyjádřil a vyzval všechny s podobným problémem, aby se obrátily na autorizované obchody, kde jim bude telefon vyměněn.

Procesor nového iPhonu jinak bývá označován za malý zázrak - v jednojádrových operacích je totiž A10 Fusion dvakrát výkonnější než vlajkové lodi konkurentů (Samsung, Huawei) a dokonce výkonnější než podobně taktované počítačové čipy od Intelu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný