5. června 2018 10:17

První herní telefon s výkonem a ovládáním z konzolí je tady. Sledujte, co všechno umí

Tenhle telefon se za své hráčské srdce opravdu nestydí.

A máme tady další přírůstek do rodiny herních telefonů, tentokrát pořádně nekompromisní s ambicí překonat dosavadního vládce Razer Phone. Stejně jako on totiž nabízí špičkový displej s obnovovací frekvencí 90Hz – má šest palců, fullHD+ rozlišení a technologii OLED s podporou HDR a impozantními 108,6 procenty barevného gamutu.

Asus ROG Phone (ROG – Republic of Gamers) nabízí taky nejvyšší výkon ze všech současných telefonů na Androidu. Pohání ho totiž špičkový procesor Snapdragon 845 přetaktovaný na frekvenci 2,96 Ghz a doplněný 8GB RAM. Navíc může mít až až 512 GB vnitřního úložiště.

Špičkové stereoreproduktory se postarají o vydatný multimediální zážitek, nechybí audio jack se speciálním hi-fi DA převodníkem a podporou DTS.

Maximální výkon dostanete z telefonu aktivací tzv. X Mode, když silně zmáčknete jeho boky. Obrazovka se pak přepne do rudého zbarvení, omezí se všechny procesy na pozadí, zapne se turbo mód procesoru a celý se soustředí pouze na právě spuštěnou hru.

Co však dělá z telefonu konkurenta zařízení, jako je Nintendo Switch, je dodávané příslušenství. Patří k němu dvojice ovladačů, které připnete na jeho bok, nebo speciální chladič, který zajistí, aby měl procesor ideální teplotu, a jel tak stabilně na nejvyšší výkon.

Pořídit si můžete i dokovací stanici a provozovat tak telefon jako konzoli s monitorem nebo televizí, včetně možnosti připojit klasickou myš a klávesnici. Zajímavý je taky TwinView Dock, který přidá k telefonu ještě druhou obrazovku, obří baterii 6000mAh, prostorový zvuk a přídavné chlazení.

Cenu Asus zatím nezveřejnil, ale je evidentní, že i bez příslušenství bude prémiová. Telefon půjde do prodeje někdy na podzim letošního roku a jistě ještě budeme mít možnost poznat jeho schopnosti více zblízka.

Co říkáte na ROG Phone?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný