20. září 2019 14:38

Tohle chytré ukulele prý naučí hrát i hluchého. Jak je to možné?

Šance pro totální hudební antitalenty.

Naučit se hrát na ukulele není žádná velká věda, pokud máte alespoň mimimální hudební talent. Zabrnkat na čtyři struny základní akordy však přesto vyžaduje nějaký trénink, s nímž vám však výrazně pomůže chytré ukulele od Xiaomi. Vyšlo už v druhé aktualizované verzi pod názvem Pupulele 2.

Jádrem je vlastně klasické ukulele, jenž je na hmatníku vybaveno senzory a LED diodami, které vám napoví, jak hrát jednotlivé akordy či jak vybrnkávat melodie. Díky nim a také zabudovanému mikrofonu dokáže kontrolovat, nakolik přesně hrajete, samozřejmě v propojení s chytrým telefonem, kde si navolíte lekci či písničku, kterou se chcete naučit. Dokonce můžete soupeřit s kamarády, kdo ji zahrál lépe.

Ukulele je s telefonem propojené pomocí Bluetooth 4.0, a pokud chcete využívat jeho chytré funkce, potřebujete energii ze dvou AAA baterií, které můžete nabíjet i skrze mikroUSB konektor. Na jedno nabití vydrží zhruba 10 hodin "chytrého" hraní, ale na ukulele si samozřejmě zahrajete i zcela bez baterek.

Samotný nástroj se dodává v černé a bílé barvě, je vyrobený ze speciálně tvrzeného plastu a lze ho koupit v přepočtu za zhruba 2700 Kč.

Umíte hrát na nějaký hudební nástroj? Učili byste se sami jen s pomocí chytrých funkcí?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný