12. září 2017 15:18

VIDEO: APPLE představil nový iPhone X, který všem ukazuje záda. Sledujte jeho revoluční funkce!

Všechny zásadní informace z představení nové výroční generace iPhonů a dalších jablečných novinek!

Letos poprvé se slavná Apple Keynote konala v novém podzemním sálu Steve Jobs Theater v právě dokončovaném areálu Apple Park. Tady jsou všechny podstatné novinky, které na prezentaci zazněly!

SHRNUTÍ APPLE KEYNOTE:

Sál Steve Jobs Theater otevírají slova nikoho jiného než právě samotného Jobse.

Aktuální šéf společnosti Tim Cook vzpomína na otce zakladatele, jak se jeho osobnost otiskla do celé firmy i do podoby nového sídla Apple Parku a při té příležitosti i stručně zdůrazňuje nejdůležitější charakteristiky nového komplexu - sjednocenou architekturu, špičkové materiály a samozřejmě zelené technologie.

Jako první z produktů dojde na Apple Watch! Tim Cook se chlubí, že jde o nejprodávanější hodinky na světě, se spokojeností zákazníků 97 procent.

První velká novinka - vylepšené funkce meření srdečního tepu v novém aktualizovaném WatchOS. Podrobnější rozbory a detailní analýza kondice nebo na základně podrobného mapování srdečních vzorců.

Nová generace Apple Watch 3 má podle očekávání zabudované LTE, takže je připojená i bez telefonu. Poznáte ji jednoduše podle červené korunky.

Rozběhnete na ní navigaci, můžete streamovat hudbu a řídit ji skrze hlasové příkazy Siri. Má o 70 procent rychlejší procesor, silný reproduktor abyste slyšeli Siri a taky nejlepší výškoměr na trhu.

Do hodinek se nestrká SIMka, má vlastní miniaturní zabudovanou a i díky tomu, že displej plní funkci antény, si udržely stejné rozměry jako předchozí generace.

Vyjdou na 399 dolarů a na baterii mají vydržet stejně dlouho jako předchozí generace. Předobjednávky se otevírají 15. září a dostupné budou od 22. září. Česko však není v první vlně zemí.

Tim Cook představuje nové možnosti streamování hudby z Apple Music skrze nové Apple Watch 3 ve spojení s bezdrátovými sluchátky - samozřejmě ideálně s AirPods.

Apple TV dle předpokladů konečně dostává rozlišení 4K a HDR, neboli vysoký dynamický kontrast. Bude to skrze standardy Dolby Vision a HDR10. Novou kvalitu ilustruje video z Dubaje a ukázka z nového Spider-Mana.

Aby to televize zvládla, dostane nový a několikrát výkonnější hardware a Apple slibuje, že 4K HDR tituly budou stát v iTunes stejně jako dneska HD filmy.

Apple TV se taky dočká živých sportovních přenosů... na českou fotbalovou ligu ale můžeme zapomenout. :)

Představena je sociální hra Sky, kterou spustíte tuto zimu na Apple TV, iPadech a iPhonech.

Konečně přichází řada na iPhone!

Tim Cook mluví o mnoha oblastech, v kterých iPhone změnil svět mezilidské komunikace.

iPhone 8 (a 8 Plus) poprvé na plátně. Vypadá podobně jako sedmá generace, ale jeho záda jsou skleněná, přesně jak se očekávalo. Bude černý, stříbrný a zlatý. Má údajně nejodolnější sklo na trhu a nový Retina HD displej stejného rozlišení jako sedmičky.

Nový procesor se jmenuje A11 Bionic. Má šest jader a 4,3 miliard transistorů a je o minimálně 70 procent rychlejší než jeho předchůdce. Grafické jádro je o 30 procent rychlejší.

Mluví se hlavně o vylepšených foťácích, novém Portait Lightning mód a 4K videu, které půjde natáčet při úctyhodných 60 snímcích za vteřinu. Full HD videa dostanou dokonce možnost 240 fps pro skvělé zpomalené záběry.

Rozšířená realita neboli Augmented Reality! Půjde o revoluční použití díky opravdu optimalizovanému hardware.

Šéf Directive Games představuje online hru Machines, která půjde hrát v rozšířené realitě. Na stole se před vámi zobrazí celé detailní bojiště.

Na řadu přichází bezdrátové nabíjení! Ano, nové iPhony ho dostanou.

iPhony 8 a 8 Plus budou v kapacitách 64 a 128 GB. K dostání od 22. září.

Tim Cook oznamuje: One more thing!

Ano, vypadá přesně jak se předpokládalo a opravdu se bude jmenovat iPhone X.

Bude ve dvou barvách - černé a stříbrné. Dostane 5,8 palcový Super Retina displej s OLED technologií o rozlišení 2436 × 1125 pixelů s jemností 458 ppi. Bude podporovat Dolby Vision i HDR10.

Odemykat se nebude pomocí čtečky otisků TouchID, nýbrž pomocí 3D rozeznávání tváře s označením FaceID.

Představena je speciální kombinace senzorů a technologií, která čtení tváře umožní - tzv. neural engine. Můžete mít brýle, měnit účesy, narůst si plnovous a přesto vždy rozezná vaši tvář. Technologie nepůjde jen tak obejít a prošla náročným testováním, např. s asistencí filmových maskérů.

FaceID je podle Apple dvakrát bezpečnější než TouchID. Proto bude fungovat např. s Apple Pay. Všechny aplikace, které používaly ochranu TouchID, budou fungovat taky s FaceID.

Představeny jsou nové Animoji, neboli animované Emoji, které si vezmou výrazy přímo z vaší tváře. Můžete je použít v chatu nebo s nimi nahrát celé vzkazy.

Představeny jsou foťáky iPhonu X. Obě hlavní čočky budou opticky stabilizované a nulové zpoždení umožní rychlé focení i za zhoršených světelných podmínek.

O dost lepší budou selfíčka díky 3D senzorům, které pomůžou vylepšit hloubku ostrosti v portrétním módu.

Nová podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení umožní najednou efektivně nabíjet iPhone, Apple Watch i AirPods.

Cena iPhonu X začne na 999 dolarech a k dostání bude od listopadu. Základní česká cena je stanovena na astronomických 29 990 Kč.

Tiskovku zakončuje nový klip k iPhonu X, citát Stevea Jobse a taky velké poděkování všem, kdo vyvinuli nová zařízení a podíleli se na stavbě Apple Parku.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný