10. května 2019 14:23

Monumentální sídlo Applu je hotové. Futuristický areál si můžete prohlédnout díky dronu

Sídlo firmy Apple zná svou finální podobu. Podívejte se na ni z ptačí perspektivy.

Poslední velká vize zakladatele Stevea Jobse se blíží úplnému dokončení. Ukazuje to aktuální přelet nad Apple Parkem, jehož idea vzešla právě z Jobsovy hlavy. Přestože se obří kruhový komplex s mnoha přilehlými budovami pro 12 tisíc zaměstnanců firmy Apple oficiálně otevřel už před dvěma lety, bylo jasné, že dokončovací práce si vyžádají ještě mnoho času.

Hlavní pozornost se v poslední době věnovala úpravám terénu. V areálu bylo vysazeno téměř 9000 stromů, z nichž požadavkem u většiny byla maximální odolnost proti suchu a minimální požadavky na zavlažování, na které se v areálu používá čištěná odpadní voda z budov.

Mezi vysazenými stromy samozřejmě nechybí ani větší množství jabloní, zajímavostí však je, že zahradníci vynechali odrůdu McIntosh. Odkaz ke slavné historii však najdete v nové konstukci vznikající uprostřed prstence. Duhová barva pódia neodkazuje k duhovému znaku LGBT, jejíž je prominentním zástupcem aktuální šéf firmy Tim Cook, ale k barevnému schématu, jež bylo součástí loga právě v době počítačů Apple MacIntosh.

Podívejte se na celý aktuální průlet nad areálem v době západu slunce.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný