12. října 2018 12:06

Víc foťáků, víc Samsung! Nové Galaxy má rekordní čtyři hlavní kamerky. Co všechno umí?

S novým Galaxy A9 si prý užijeme čtyřikrát víc srandy. Zjistili jsme, jak to vlastně myslí.

Samsung představil v Miláně svůj nový mobilní trumf. Jmenuje se Galaxy A9 a zaujme hlavně náloží foťáků – celkem jich má pět, přičemž na zádech mrkají z blyštivého těla hned čtyři čočky. Pokud si frčíte na Instagramu nebo prostě hodně fotíte, pak momentálně nenajdete mezi mobily srovnatelný kousek.

Pojďme si tedy v rychlosti shrnout, k čemu je plejáda foťáků vlastně dobrá. Začít můžeme třeba selfie kamerkou, kterou Samsung nijak neodfláknul – má 24 Mpx a světelnost f/2,0. Festival foťáků na zadní straně pak shrne obrázek:

Jako největší přínos vnímáme přidání ultraširokoúhlého objektivu, protože zoomovací čočku už od Samsungu známe. Tímhle objektivem dostanete jednoduše daleko více do záběru, třeba ve stísněném interiéru, když jste velká parta kamarádů nebo prostě není kam couvat od foceného objektu.

Hlavní čočka má velice slušné parametry, přestože na rozdíl od vlajkového Galaxy S9 nemá optickou stabilizaci nebo variabilní clonu. Vše ale slibuje dohnat umělou inteligencí, která rozezná scénu a upraví parametry, v čemž jí pomůže taky čtvrtá čočka pro určení hloubky scény a vylepšení portrétních fotek.

Samsung chce modelem A9 přepsat pravidla střední třídy a dostat ji blíže ke špičce. Odpovídá tomu atraktivní tělo s barevně tónovanými zády, Super Amoled 6,3 palcový displej s tenkými rámečky a Full HD+ rozlišením nebo rychle se dobíjející baterie s kapacitou 3800 mAh.

Špičkovým modelům se vyrovná taky použitím USB-C (nechybí audio jack!), 6GB RAM a 128 GB interní paměti, kterou lze rozšířit pomocí micro SD karet. Chybí však bezdrátové nabíjení a procesor Snapdragon 660 taky nepatří do top kategorie.

Do Česka přijde Galaxy A9 v polovině listopadu za doporučenou cenu 14 999 Kč ve dvou barevných provedeních – černé a duhově modré.

Parťáka mu bude dělat taky model A7, který má o jeden foťák méně (chybí mu zoom) a trochu horší parametry, ale taky mnohem atraktivnější cenovku 8999 Kč.

Zaujal vás nový foto specialista od Samsungu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný