25. května 2017 12:10

Velký průzkum ukázal, že Apple má nejvěrnější uživatele mobilů. Nic neřeší a prostě kupují nový iPhone!

Má to jablíčko, tak to chci!

Nový spotřebitelský průzkum mezi tísici uživatelů mobilních telefonů pokládal celkem jednoduchou otázku: koupíte si v nejbližších 12 měsících telefon a pokud ano, zůstanete u stejné značky, jakou už vlastníte? Výsledky se příliš nelišily od těch předchozích, které si stejně jako tentokrát nechala zhotovit známá finanční skupina Morgan Stanley.

Nejvěrnější zákazníky má jednoznačně Apple a jeho iPhony. Více než 9 z 10 současných majitelů iPhonu si ho plánuje koupit znovu. Za ním se umístil Samsung se 77 procenty, bronzový je jeho jihokorejský rival LG, u kterého zůstane 59 procent oslovených. Následuje Motorola a pak Nokia, u které už však nezůstane ani polovina současných majitelů. Další nelichotivé příčky jsou neznámé, respektive se nenašel dostatečný reprezentativní vzorek.

Jasné vedení iPhonů se dá interpretovat dvěma způsoby - skvěle fungujícím marketingem a brandem Applu, ale zejména spokojeností uživatelů, kteří zkrátka necítí důvod měnit. Jelikož se však podle jiných průzkumů uživatelé telefonů moc nepřelévají mezi dvěma hlavními ekosystémy iOS a Androidem, jedná se zejména o zvyk nebo uživatelské preference. A v případě systému iOS zkrátka neexistuje žádná jiná volba než iPhone.

Jakou značku telefonu v současnosti máte a zůstanete jí věrní?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný