3. února 2019 11:01

Už žádné ztracené telefony! Blíží se nová funkce, která je spolehlivě vystopuje

Prostě ho najdete, ale má to svůj háček.

Snad každý někdy nemohl najít svůj telefon. Dosud neexistoval spolehlivý způsob, jak ho vypátrat s přesností na centimetry; a to i uvnitř budov. To však změní nová vychytávka, kterou bude obsahovat bezdrátový standard Bluetooth ve verzi 5.1. Jak bude fungovat?

Zařízení, která ho budou podporovat, dostanou možnost prohlédnout si svoje okolí, tedy další zařízení s Bluetooth pomocí nových funkcí AoA a AoD, neboli Angle of Arrival a Angle of Departute. Jelikož budou mít více než jednu anténu, dokážou rozeznat, z kterého směru signál dalšího zařízení příchází.

Bluetooth už pomáhá hledat ztracené věci, existují například speciální čipy, které si přidáte ke klíčům nebo třeba do peněženky. Jenže když je hledáte, neznáte přesný směr, ale pouze dostáváte informaci o síle signálu typu "samá voda, přihořívá, hoří".

Bluetooth s možností nasměrování velice rozšíří možnosti jeho použití. Mluví se například o navigaci v obchodech, kdy vás telefon odnaviguje přímo k regálu s vybraným výrobkem. K hledání ztraceného telefonu však budete potřebovat další telefon vybavený Bluetooth 5.1. Kromě toho má vylepšený standard nabídnout zlepšení kvality, stability a propustnosti bezdrátového připojení a taky zlepšené párování.

Dostali jste se někdy do situace, kdy by vás taková funkce vytáhla z průšvihu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný