19. listopadu 2020 11:19

Novému mobilu Oppo X 2021 můžete roztažením zvětšit displej

Skládací displeje už nejsou ničím výjimečným... ale rolovací?

Čínský mobilní gigant Oppo představil svou novou chloubu, která se jmenuje Oppo X 2021. Nabízí nové uplatnění ohebného displeje, který je srolovaný v telefonu a umožní v případě potřeby jeho roztažení až do velikosti menšího tabletu. Jak systém funguje?

Působivá prezentační videa ukazují, jak se telefon pomocí motorku plynule roztáhne do strany, takže se z 6,7“ displeje stane během moment 7,4“. Jeho plocha se tím téměr zdvojnásobí, změní se poměr stran a telefon je tak lépe připravený třeba pro použití více aplikací najednou. Přechod mezi oběma módy přitom spustí pohlazení po hraně mobilu.

Oppo použilo speciálně upravený OLED zobrazovač s odolnou laminátovou vrstvou nazvanou Warp Track, která brání jeho poškození. Navíc je vyztužený propracovaným rámem z kovových destiček, aby byl vždy stabilní a bez deformací, což je problém třeba telefonů se skládacím displejem od Samsungu či Huawei. Firma svou technologii chrání pomocí 134 patentů.

Jedná se zjevně o koncept se slibným potenciálem, protože obdobný telefon už chystá taky korejské LG, které nedávno na trh uvedlo mobil LG Wing s druhým displejem, který se vysouvá jako křídla.

V inovacích není Oppo žádným nováčkem, protože patří k průkopníkům periskopových objektivů, ultrarychlého nabíjení (i v bezdrátové podobě) nebo selfie kamerky pod poloprůhledným displejem.

Přijde vám rolovací mobil jako zajímavé řešení?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný