31. ledna 2017 14:34

Trump přitvrdí! Při vstupu do USA budete muset ukázat svůj Facebook nebo kontakty v mobilu

Trumpova obrana USA nabírá obrátky!

Zákaz vstupu osob z vybraných muslimských zemí na území USA je prý teprve začátek. Vyjádřila se tak jedna z Trumpových poradkyň Kellyanne Conway na svém Twitteru. "Bude to šok pro systém. On se teprve rozjíždí!" napsala.

Aktuální zákaz se setkal s nebývale ostrou reakcí. Mnohé technologické firmy včetně Googlu, Microsoftu nebo Facebooku se postavily proti opatření, protože se týká i jejich zaměstnanců. Magazín Bloomberg si zase všiml, že na seznamu nejsou muslimské země, s kterými obchodují Trumpovy firmy.

Televize CNN navíc přinesla zprávu, že jeden z nejbližsích Trumpových poradců Stephen Miller chystá výrazné zpřísnění imigračních kontrol. Například Češi před vstupem do USA musí vyplnit jednoduchý online formulář ESTA a zaplatit poplatek. Nově by však na požádání museli předložit svůj účet na sociálních sítích, nechat nahlédnout do kontaktů nebo i do online historie, kterou archivuje Google.

Těžko si představit, jak by se takové opatření provádělo v praxi - těžko asi předáním mobilu nebo notebooku. Mohlo by však jít o dálkovou kontrolu skrze NSA nebo nějakou automatickou kontrolu skrze softwarového robota kontrolujícího riziková čísla, oblasti, jedince či internetové stránky.

Myslíte, že se skutečně Trumpova administrativa sáhne k tak drastickým kontrolám soukromí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný