27. prosince 2016 13:18
Adam Vala

Tohle je 5 nejhorších gadgetů roku 2016! Vyhraje Apple port na sluchátka nebo hořící Galaxy Note 7?

Tohle je 5 nejhorších gadgetů roku 2016! Vyhraje Apple port na sluchátka nebo hořící Galaxy Note 7?

Bez technologických vychytávek bychom si život ve 21. století asi nedokázali představit, vývojáři elektronických hraček to ale mnohdy dost přehání. Na trh se během celého roku dostávají mnohdy jen stěží uvěřitelné věci a tady je pětice těch nejnesmyslnějších!

1) Sluchátkový adaptér od Applu

Jednou z proklínaných novinek iPhone 7 je absence klasického 3,5mm jacku na sluchátka, kterou Apple řeší po svém. Kabelem, který onu absenci řeší. Chápete? Po odstranění jedné věci přijde jiná věc, která dělá úplně to stejné, jen kvůli tomu musíte tahat kabel navíc… Bez ohledu na to, že chce Apple přinutit zákazníky, aby přešli na nová sluchátka, ať už lightning nebo bezdrátová, tohle je zkrátka fail!

2) Chytrá sluchátka Vinci

U sluchátek ještě chvíli zůstaneme, od Applu se ale přesuneme ke značce Vinci. Pod tímto labelem totiž byla uvedena chytrá sluchátka s displejem na který… No, na který prostě nevidíte, když máte sluchátka na uších! Proč? Aby mohla zobrazovat krátké zprávy typu: „Jsem nejvíc cool týpek ve městě“ nebo, možná, „Zapomněl jsem koupit rohlíky“. Proč?

3) Samsung Galaxy Note 7

Musíme ještě nějakým způsobem připomínat obrovský problém, který museli řešit v Samsungu v souvislosti s Galaxy Note 7? Telefon se uměl sám od sebe vznítit. Byl zakázán na palubách letadel (i ve vypnutém stavu). Lidé se i z něj dělali srandu, kde se dalo a Samsung byl nucen produkt po necelém roce od uvedení stáhnout z trhu. Holt, když se daří…

4) Sony Xperia X Performance

Patříte k lidem, kteří se rádi strefují do iPhonu proto, že stojí opravdu hodně peněz? Pak byste se měli zamyslet nad tím, za kolik se uvádí novinky konkurenčních zařízení, běžících převážně na platformě Android. Sony se vytasila s telefonem Performance za 700 dolarů, který navíc oproti klasické Xperii X nenabízí zas až tolik výkonu navíc. Proti Google Pixel nebo Galaxy S7 jde o naprosto nesmyslnou volbu.

5) Lenovo Yoga Book

Když to vývojáři přeženou a snaží se znovu vymyslet papír a tužku, může vzniknout třeba tablet Yoga Book od Lenova. Namísto klasické klávesnice přišel s dotykovou plochou, po které si „můžete kreslit a psát jako ve skutečnosti“! Faktem ale zůstává, že je dotyková plocha nepřesná, potřebujete k ní stylus a jakékoliv další ovládání je zkouškou trpělivosti. Bez ohledu na to, že si na desku ani nemůžete položit ruce, protože tím ihned aktivujete klávesy, které se vám ještě před několika vteřinami nedařilo aktivovat. Zpět k rýsovacím prknům, papíru a tužce!

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný