23. ledna 2019 11:33

Které telefony fotí nejlepší selfíčka? Nejuznávanější test na světě má jasnou odpověď

Slavné měření DxOMark začalo podrobně testovat selfie kamerky. Jaké jsou výsledky?

Jedná se o nejprestižnější certifikaci kvality focení a natáčení videí u mobilních telefonů - řeč je samozřejmě o DxOMark. Ten v sérii přesně definovaných testů podrobuje srovnání mobily ve spoustě kategorií. Z nich pak sestavuje skóre nejdůležitějších vlastností, včetně toho celkového. A teď přidal novou sadu měření pro čelní selfie kamerky, protože jsou zkrátka oblíbené a hojně používané.

A jaké kategorie se u selfie hodnotí? Skóre se uděluje za expozici a kontrast, barvy, zaostření, texturu, výskyt šumu, obrazové artefakty a blesk. Samostatně se hodnotila i kvalita selfie videí. V první sadě se objevilo pouze 12 telefonů, takže srovnání zatím není až tak široké. Je však třeba říct, že nechybí takřka žádný z těch, které jsou pro své foto kvality chválené.

Celkové skóre pro foto i video opanoval Google Pixel 3, následuje ho Samsung Galaxy Note 9 (stejné celkové skóre, ale o pár bodíků méně v podkategoriích) a třetí je Xiaomi Mi Mix 3. Nejlepšímu z iPhonů, modelu XS Max, patří až bramborová příčka. Tady je tabulka:

Celkové skóre pro selfie focení:

Pořadí v kvalitě selfie videí:

Podrobnosti o testování i detailních skóre najdete na stránkách DxOMark.

Překvapily vás výsledky a jak moc je pro vás kvalita selfíček důležitá?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný