11. ledna 2017 12:22

Tenhle telefon slibuje revoluční displej, který vám vytře zrak! Má speciální poměr stran i vlastnosti

V minulém roce se výrobci telefonů soustředili hlavně na foťáky. Teď se jejich pozornost upíná hlavně k displejům.

A prvním, kdo slibuje několik zajímavých inovací obrazovky je firma LG. Její chystaná vlajková loď LG G6 má mít netradiční poměr stran 18:9, vylepšené rozlišení QHD+, minimální okraje a několik dalších novinek, které ho mají (alespoň dočasně) posunout před konkurenci.

Podobně protáhnutý displej (17:9) už nedávno představil například netradiční kousek Xiaomi Mi Mix, který displej protáhnul prakticky po celé přední straně. Displej LG však bude ještě protáhlejší. Umožní mu to pokrýt nejen větší přední plochu, ale taky uvolní na displeji více místa pro softwarová tlačítka systému Android. Mluví se také o tom, že horní proužek displeje bude neustále zapnutý - s notifikacemi a základními informacemi, podobně jako to měly už modely LG V10 a V20. U nich však notifikační displej pouze vypnil volné místo vedle selfie foťáku.

LG se chlubí, že jeho displej bude mít nejpřesnější odezvu na trhu s techologií inTOUCH, která umožnila zcela se zbavit jedné vrstvy displeje a zúžit ho na 1mm. Slibuje taky radikální snížení spotřeby energie o 30 procent a o 10 procent lepší viditelnost na slunci oproti nejlepším displejům současnosti - a to díky zlepšené propustnosti pixelů. LG telefon s novým špičkovým displejem představí na konci února na MWC v Barceloně.

Co myslíte, jak dlouho se LG udrží s novým displejem na čele mobilního pelotonu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný