30. června 2017 14:26

Telefony Samsung dostávají skvělou vychytávku, kterou mu můžou všechny ostatní značky leda závidět

Zvedni sakra oči, dokud je ještě čas!

Snad každý z nás se někdy dostal do situace, kdy se zakoukal do telefonu tak urputně, že do něčeho nebo někoho vrazil, případně se těsně vyhnul průšvihu. A nebo alespoň vídáme na ulici nebo za volantem lidi, co jsou tak zhypnotizovaní obrazovkou, že si koledují o karambol.

A právě na ty je mířená nová vychytávka, kterou zavádí ve svých telefonech Samsung. Jde o aplikaci Walk Mode, která umí v pravý moment varovat, abyste věnovali pozornost svému okolí a vyhnuli se blížícímu se nebezpečí.

Aplikace běží na pozadí a pomocí určení polohy a výstupům z mnoha senzorů rozezná, když jste v riziku – v místě s nebezpečnými překážkami, zvýšeným provozem či hustotou lidí. Dokonce slyší i zvuky nebo troubení aut, když máte třeba hudbu hlasitě ve sluchátkách. Před nebezpečím pak varuje překryvnou zprávou přes jakoukoli aplikaci, kterou zrovna používáte, případně zabrání na chvíli užívání telefonu.

Funguje pouze ve vybraných telefonech Samsung a zatím je použitelná jenom v Indii, kde vznikla ve spolupráci s tamním ministerstvem dopravy. Pokud se osvědčí, zamíří pravděpodobně do dalších regionů. Podobným způsobem pracují i přidružené aplikace S Bike Mode (na kolo) a Car Mode (do auta).

Myslíte, že může být taková vychytávka skutečně užitečná, nebo bude spíš otravovat?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný