25. května 2020 14:52

Jedinečný chystaný telefon umí vyklopit displej jako křídla

Telefon, který vám dává křídla.

Obyčejný displej už dneska nestačí. Výrobci telefonů tak přicházejí s ohebnými obrazovkami, které se skládají do véčka nebo jako knížka. Velice originální řešení teď chystá LG. Jeho chystaný kousek bude totiž mít dva displeje. Když ten hlavní otočíte do strany, odkryjete druhý, který je za ním schovaný.

Zprávu přinesl známý korejský technologický web ETNews, podle něhož má nový telefon kódové označení Wing (Křídlo). Hlavní odsouvací displej má mít úhlopříčku 6,8 palce a druhý menší 4 palce ve čtvercovém poměru stran 1:1.

Zařízení nápadně připomíná telefon, který v prvním díle Iron Mana používá představitel slavného superhrdiny Robert Downey Jr. Druhá menší obrazovka může být velice užitečná jako klávesnice, která neubírá z hlavního displeje, což určitě ocenil i majitel Stark Industries.

Hodí se taky při multitaskingu – nahoře můžete mit například fotku a dole její editační nástroje; nebo si nahoře pouštět přes celou obrazovku video a dole projíždět sociální sítě či komentáře. V podstatě by mělo jít používat jakékoli aplikace, které podporují režim rozdělené obrazovky.

Podle ETNews by telefon měl mít taky trojitý foťák, podporovat 5G sítě a stát na nové vylepšené řadě procesorů Snapdragon řady 7. Vyjít by měl v druhé polovině roku s přijatelnou cenovkou kolem 800 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 20 tisíc korun.

Co říkáte na originální řešení dvojitého displeje?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný