15. srpna 2018 11:07

Tenhle nový telefon má parádně vymyšlený výřez v displeji. V čem je lepší než iPhone?

Opravdu nepatrné vykousnutí...

Výřez je prostě věc, která patří k roku 2018 – umožní totiž protáhnout obrazovku a horní lišta tak uvolní více místa pro hlavní obsah na displeji. Na druhou stranu umí taky pořádně rušit, obzvlášť pokud je mohutný jako v případě iPhonu X. Skvěle si s výřezem poradil nový model F9 od dynamické čínské značky Oppo. Je totiž ještě nepatrnější než tomu bylo u designově oceňovaného Essential Phone.

Oppo vměstnalo selfie kamerku i další senzory do malého prostoru a nad něj umístilo úzkou štěrbinu sluchátka, což je velice praktické a hlavně estetické. Jinak se však nejedná o špičkový telefon. Displej je "pouze" full HD LCD, přístroj pohání osmijádrový Mediatek Helio P60 a foťák má jen průměrné parametry. Potěší naopak přítomnost audio jacku, superrychlé nabíjení VOOC nebo štědrá porce 6GB RAM.

Telefon je určený pro asijské trhy. Oppo však vydá ještě prémiovější model R17 s OLED obrazovkou, procesorem Snapdragonem 670 a čtečkou otisků prstů v displeji. Ten by mohl být designovým vzorem pro chystaný kousek 6T od sesterské společnosti OnePlus, která své telefony prodává i v Česku.

Líbí se vám minimalistický výřez nového telefonu Oppo?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný